Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polski akcent obu finałów w Starych Jabłonkach

Polski akcent obu finałów w Starych Jabłonkach

fot. archiwum

Wprawdzie polskie pary w Starych Jabłonkach nie dotarły na sam szczyt, ale mamy powody do zadowolenia. W obu finałach bowiem mieliśmy polski akcent. Zarówno żeński jak i męski mecz o pierwsze miejsce sędziował Krzysztof Wojtunik.

Nasz eksportowy arbiter z Łodzi poprowadził finał kobiet jako sędzia pierwszy, a w finale mężczyzn był sędzią drugim.

Jakie to uczucie być arbitrem najważniejszych meczów turnieju?

To bardzo miłe, sędziować oba finały, szczególnie w Polsce, w obecności tylu kibiców i znajomych twarzy trenerów oraz zawodników. Tym bardziej, że atmosfera dopisała i turniej należy zaliczyć do bardzo udanych.Sezon plażowy jest wyczerpujący? Jak jako sędzia odczuwasz  wędrującą po całym karuzelę turniejową?

Rzeczywiście, wyjazdy na turnieje rozsiane po całym świecie są dość męczące i my jako sędziowie też odczuwamy trudy sezonu. Tym razem miałem blisko, ale już wycieczka do Moskwy to większa wyprawa. Teraz przyszedł czas na odpoczynek, bowiem był to w tym sezonie mój ostatni turniej z serii zawodów najwyższej rangi.  Tym bardziej cieszę się, że mogłem się  w ten sposób zaprezentować w Polsce, choć w tym roku już miałem okazję sędziować finał w Mysłowicach, a także kilka ważnych meczów o stawkę w turniejach na świecie.

Życzymy samych sukcesów i trafnych decyzji sędziowskich, a także udanego sezonu halowego, który zaczyna się już niebawem.

Zgadza się, teraz przychodzi czas przygotowania do sędziowania na polskich halach, więc dłuższego rozstania z gwizdkiem na pewno nie będzie.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję i pozdrawiam czytelników Strefy Siatkówki.

*Rozmawiał Marcin Sawoniuk – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved