Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Zmiany w Budowlanych Toruń

I liga: Zmiany w Budowlanych Toruń

fot. archiwum

Siatkarki Budowlanych Toruń niebawem rozpoczną przygotowania do sezonu. Ile zawodniczek przystąpi do zajęć? Tego wciąż jednoznacznie określić nie można, gdyż rozmowy z siatkarkami trwają. Zmiany zapowiadają się jednak duże.

Działacze klubu z zaplecza PlusLigi kobiet podpisali już jednak kilka umów, w tym trzy z nowymi siatkarkami. Pewnym jest, że ze składu toruńskiej drużyny, w porównaniu z poprzednim sezonem, ubyły cztery zawodniczki. Natalia Krawulska wróciła do macierzystego klubu – Farmutilu Piła. Wiadomo już także, iż szeregi Budowlanych opuszczą: czeska środkowa Zuzana Matusowa (prawdopodobnie występować będzie w jednej z lig francuskich lub belgijskich) oraz rozgrywająca Karolina Filipowicz (przeniosła się do drugoligowej Szóstki Biłgoraj). Blisko zmiany barw klubowych była Patrycja Kowalska, jednak 20-letnia środkowa pozostanie w Budowlanych. Nigdzie nie wybierają się także kapitan drużyny Maja Soja oraz inne zawodniczki: Marta Wiśniewska, Marta Januszewska oraz Joanna Sobczak.

Natomiast nowymi twarzami w zespole będą: Monika Weder (kontrakt ma zostać podpisany w najbliższych dniach), Agata Wojtasik oraz Gracja Wierciszewska. Pierwsza z wyżej wymienionych, 22-letnia atakująca, wychowanka Pałacu Bydgoszcz i mistrzyni Polski juniorek, w minionym sezonie reprezentowała barwy pierwszoligowego AZS-u AWF-u Poznań.

Dwie inne nowe zawodniczki toruńskiego klubu występowały natomiast w drugim zespole Farmutilu Piła (II liga). 19-letnia Gracja, gra na pozycji atakującej, natomiast jej rówieśniczka – Agata – to rozgrywająca. Działacze Budowlanych prowadzą jeszcze rozmowy z Sandrą Cabańską, Michaliną Liss oraz Judytą Szulc , które w minionym sezonie reprezentowały barwy toruńskiego klubu. Sztab szkoleniowy widzi również miejsce w składzie dla rekonwalescentki Agnieszki Sikorskiej, przy czym, należy nadmienić, iż młoda skrzydłowa wróci na parkiet nie prędzej, niż na początku stycznia następnego roku.Warto również dodać, że drugim trenerem Budowlanych zostanie najprawdopodobniej Jerzy Wawrzyn, do niedawna opiekun młodych siatkarek Skarpy. W najbliższy poniedziałek pierwsza drużyna wznowi treningi. 17 sierpnia natomiast ekipa trenera Mariusza Soji wybiera się na kilkunastodniowy obóz przygotowawczy do Ciechocinka.

źródło: budowlanitorun.pl, Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved