Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS UWM Olsztyn rozpoczyna przygotowania

AZS UWM Olsztyn rozpoczyna przygotowania

fot. archiwum

Siatkarze AZS UWM Olsztyn wracają do treningów po wakacyjnej przerwie. Trener Mariusz Sordyl na pierwszych zajęciach miał do dyspozycji dziesięciu zawodników. Klub cały okres przygotowawczy przepracuje na olsztyńskich obiektach.

W treningu uczestniczyli: Maciej Kusaj (4*), Tomasz Józefacki (11), Wojciech Winnik (7), Tomasz Kowalczyk (1), Dawid Gunia (10), Tomasz Stańczuk (16), Paweł Siezieniewski (14), Tomasz Tomczyk (5), Artur Jacyszyn (6) i Krzysztof Andrzejewski (9).

* numer z jakim zawodnik będzie grał na koszulce w nadchodzącym sezonie

Przypomnimy, że AZS UWM Olsztyn w sezonie 2008/2009 zajął w PlusLidze szóste miejsce. Po zakończeniu rozgrywek klub opuściło aż ośmiu zawodników. Grzegorz Szymański wybrał ofertę Delecty Bydgoszcz, zaś Wojciech Grzyb Resovii Rzeszów. Do klubów z niższej klasy rozgrywkowej przenieśli się: Marek Wawrzyniak (Ślepsk Augustów), Michał Chaberek (Trefl Gdańsk) oraz Grzegorz Pietkiewicz (Pekpol Ostrołęka). Kontrakty z klubami zagranicznymi podpisali: Olli Kunnari (Olympiacos Pireus) oraz Paweł Zagumny (Panathinaikos Ateny). Umowy nie przedłużył także Łukasz Szablewski.Przybyło z kolei czterech nowych graczy: Tomasz Tomczyk (BBTS Bielsko-Biała), Dawid Gunia (AZS Częstochowa), Wojciech Winnik (Trefl Gdańsk), Maciej Kusaj (BBTS Bielsko-Biała).

W Olsztynie miał się również zjawić kanadyjski środkowy Steve Brinkmann . Miał, ale prawdopodobnie w Olsztynie nie zagra. Reprezentant Kanady, który niecałe dwa miesiące temu podpisał przedwstępną umowę z AZS-em w ostatnich dniach dostał lepszą ofertę z japońskiego Blue Rockets Tokyo. Działacze klubu z Kortowa próbują dojść do porozumienia z zawodnikiem, a trener Mariusz Sordyl na pierwszym treningu po wakacjach miał do dyspozycji tylko dziesięciu zawodników. Jednak wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie ten skład zostanie zasilony dwoma obcokrajowcami. Pierwsze spotkanie w nowym sezonie PlusLigi AZS UWM rozegra 10 października w Częstochowie.

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl, inf. własna, www.olsztyn.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved