Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Niemcy i Rosjanie z biletem na czempionat

Kwal. do MŚ 2010: Niemcy i Rosjanie z biletem na czempionat

fot. archiwum

Zakończył się turniej kwalifikacyjny III rundy do Mistrzostw Świata 2010. Podopieczni Raula Lozano pokonali zespół belgijski bez straty seta, a dzięki porażce Finów z Rosjanami są pewni awansu do mistrzostw. Z 1. miejsca awansowała Sborna.

Podopieczni Raula Lozano nie mieli żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa w tym spotkaniu. Belgowie w pierwszych dwóch setach nie stawiali dużego oporu, nie przekroczyli nawet granicy 20 punktów. Nieco więcej emocji przyniosła trzecia partia, jednak nawet w niej nie doszło do wyrównanej końcówki.

W ekipie belgijskiej 13 punktów zdobył Gert Van Walle, zaś wśród Niemców 19 "oczek" na swoim koncie zapisał Jochen Schops.

Belgia – Niemcy 0:3(17:25, 19:25, 21:25)

Składy zespołów:

Belgia: Hoho, Kruyner, Van Decraen, Van Goethen, Verhelst, Van Walle oraz Derkoningen (libero), Claes, Verhannemann, Tuerlinckx, Borremans

Niemcy: Andrae, Wiebel, Schops, Gunthor, Bakumovski, Steuerwald oraz Tille (libero), Tischer, Grozer


Finowie, gdyby wygrali wysoko z Rosjanami, mieliby szansę na awans do MŚ 2010 z 2. miejsca. Jednak rywale, choć awans zapewnili sobie w sobotę, nie zamierzali odpuścić. Odprawili gospodarzy turnieju w trzech setach, choć pierwszy i trzeci były dość wyrównane i emocjonujące w końcówkach.

W ekipie Sbornej najwięcej punktów zdobył Semen Połtawki – 17. Tuż za nim uplasował się Jurij Biereżko, który zdobył 15 punktów. W zespole Finlandii 9 "oczek" zanotował Mikko Oivanen, zaś po 8 Antti Silatala oraz Matti Oivanen.

Finlandia – Rosja 0:3

(23:25, 17:25, 22:25)

Składy zespołów:

Finlandia: Esko, Sammelvuo, Kunnari, Oivanen Mikko, Shumov, Oivanen Matti oraz Hyvärinen (libero), Ojansivu, Siltala, Sivula

Rosja: Połtawski, Kosariev, Grankin, Biereżko, Astaszenkov, Kuleszov oraz Werbov (libero), Tietiuchin, Samsonyczev, Wołkov

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved