Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Polacy w ćwierćfinale

World Tour: Polacy w ćwierćfinale

fot. archiwum

Wciąż grający na fali Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel awansowali do 1/4 finału turnieju w Starych Jabłonkach! W pięknym stylu pokonali doświadczonych Argentyńczyków Baracetti/Salemę i pozostali w turnieju.

Polacy rozpoczęli dobrze, od razu zdobywając trzy punkty przewagi. Właśnie trzeci punkt zdobył Mariusz Prudel , który skutecznie zablokował Jose Salemę . Nasi zawodnicy grali wciąż doskonale, a przy stanie 7:4 Mariusz Prudel ustrzelił zagrywką jednego z Argentyńczyków. Przewaga wciąż rosła, a po asie Fijałka wynosiła już siedem punktów. Przy stanie 16:9 dwa razy z rzędu zablokował "Prudi" i set był praktycznie rozstrzygnięty. Argentyńczycy zdołali jednak dojść naszych reprezentantów. Ostatecznie Polacy wygrali do 12.

W drugim secie Polacy nie potraktowali Argentyńczyków ulgowo i równie dobrze zaczęli. Już trzeci punkt zdobył Prudel , który zablokował Baracettiego . Widać było równie spory niefart zawodników z Ameryki Południowej. Sporo atakowali w aut lub bezpośrednio na ręce graczy z Polski. Przy stanie 12:9 z przechodzącej piłki potężnego gwoździa wbił Mariusz Prudel . Polacy wciąż dobrze grali zagrywką, blokiem i w obronie. Mecz zakończył również "Prudi", który zablokował bezradnego już Salemę .

Dzięki temu Polacy awansowali do ćwierćfinału World Tour w Starych Jabłonkach. Ich kolejnym przeciwnikiem będą Hiszpanie Herrera/Gavira , którzy w tym sezonie grają rewelacyjnie.Fijałek/Prudel – Baracetti/Salema 2:0
(22:20, 21:13)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved