Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Konferencja prasowa po meczu Polska – Chiny

WGP: Konferencja prasowa po meczu Polska – Chiny

fot. archiwum

Dzisiaj w Makau reprezentantki Polski zainaugurowały drugi swój turniej tegorocznej edycji World Grand Prix, przegrywając z gospodyniami - Chinkami w tie-breaku. Na pomeczowej konferencji prasowej więcej powodów do radości miał trener zwycięskiej drużyny - Cai Bin.

Jerzy Matlak (trener reprezentacji Polski):
Nie zagraliśmy dzisiaj dobrze w pierwszym secie. Potem zagubiliśmy całkowicie koncentrację, a na koniec spotkania zabrakło nam już po prostu sił fizycznych. Popełniliśmy w tym meczu bardzo dużo błędów własnych.

Aleksandra Jagieło (kapitan reprezentacji Polski):
Gratuluję wygranej w dzisiejszym meczu drużynie chińskiej. Bardzo żałujemy, że nie udało nam się wygrać tego spotkania w tie-breaku.  Wydaje mi się, że ten mecz mógł być w naszym wykonaniu zdecydowanie lepszy.  Rywalki stanęły za to na wysokści zadania. Jeszcze raz gratuluję im końcowego sukcesu.

Cai Bin (trener reprezentacji Chin):
Obydwa zespoły zaprezentowały się bardzo okazale, szczególnie nasze rywalki. Zagrywka i ataki polskich zawodniczek były bardzo trudne i wywierały na moim zespole dużą presję. Gra mojego zespołu w pierwszych trzech setach nie była satysfakcjonująca. Wygraliśmy to spotkanie, ale pokazało ono, że moja drużyna ma jeszcze sporo problemów, że ciągle są jeszcze elementy gry, które musimy koniecznie poprawić. Ponad wszystko jestem zadowolony z końcowego efektu dzisiejszej gry, czyli ze zwycięstwa. Cieszę się, że moja drużyna walczy zacięcie do samego końca, co w efekcie prowadzi ją do zwycięstw.Wei Qiuyue (kapitan reprezentacji Chin):
– Cieszę się bardzo, że wygrałyśmy dzisiejsze spotkanie. Polki serwowały bardzo mocno, wywierając na nas dużą presję. Mam nadzieję, że z dzisiejszego meczu ja i moje koleżanki wyciągniemy dużo dobrej nauki na przyszłość.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved