Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Ruciak: Jesteśmy w stanie wywalczyć awans

Michał Ruciak: Jesteśmy w stanie wywalczyć awans

fot. archiwum

Daniel Castellani, szkoleniowiec męskiej reprezentacji Polski, podał oficjalny skład na turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych mistrzostw świata we Włoszech. W drużynie znalazło się aż dwóch zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Jakub Jarosz oraz Michał Ruciak.

Nasza ekipa o przepustki do MŚ zagra od 14 do 16 sierpnia w Gdyni. Rywalami biało-czerwonych będą reprezentacje: Francji , Słowacji i Słowenii. Dwie najlepsze drużyny uzyskają awans.

W dwunastce znalazło się dwóch kędzierzynian: przyjmujący Michał Ruciak i atakujący Jakub Jarosz.

Jestem bardzo zadowolony, że znalazłem się w tej wyróżnionej grupie – cieszy się Ruciak i przyznaje, że po cichu liczył na powołanie. – Każdy z zawodników, który przyjeżdżał na zgrupowania, walczył o to, by w najważniejszych turniejach sezonu zagrać. Od trzech miesięcy na treningach ciężko pracowałem na to wyróżnienie. Jestem niezmiernie szczęśliwy.Nasz zawodnik wierzy, że Polska zakwalifikuje się do finałów MŚ. – Szanse są duże, bo wszystkie zespoły są w naszym zasięgu – uważa Ruciak. – Z pewnością najtrudniejsza będzie Francja, która ma wielu bardzo dobrych zawodników. Dziś nie ma łatwych rywali i pozostałe ekipy też wysoko zawieszą poprzeczkę. Słowacja jest nieobliczalna. Jednak jeśli zagramy na swoim najwyższym poziomie, to jesteśmy w stanie wywalczyć awans, w co głęboko wierzę.

Trener Castellani dokonał kilku zaskakujących wyborów. W składzie zabrakło między innymi Krzysztofa Ignaczaka , który w ostatnim czasie był etatowym libero kadry. Jednak w meczach kontrolnych z Bułgarią bardzo dobrze wypadł Piotr Gacek i on zyskał uznanie w oczach trenera.

W turniejowej dwunastce nie ma rozgrywającego Grzegorza Łomacza , który w Lidze Światowej dostawał więcej szans od Pawła Woickiego . Jednak to zawodnik Delecty Bydgoszcz będzie zmiennikiem kapitana naszej kadry Pawła Zagumnego. Zabrakło środkowego Piotra Nowakowskiego . Zawodnik AZS-u Częstochowa przegrał rywalizację z doświadczonym Łukaszem Kadziewiczem .

W reprezentacji nie ma też kilku zawodników, stanowiących trzon drużyny, która wywalczyła wicemistrzostwo świata. Kontuzje już wcześniej wyeliminowały z gry atakującego Mariusza Wlazłego i przyjmującego Michała Winiarskiego . Z kolei w piątek ścięgno Achillesa zerwał przyjmujący Sebastian Świderski .

* Autorem tekstu jest Roman Stęporowski (Mosto.pl)

źródło: mosto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved