Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Nowak: Z Siatkarzem o coś więcej niż utrzymanie

Marcin Nowak: Z Siatkarzem o coś więcej niż utrzymanie

fot. archiwum

Marcin Nowak wybrał ofertę Siatkarza Wieluń, jako że bardzo chciał w końcu osiąść w swoim rodzinnym mieście czyli Częstochowie.  Najwyższy siatkarz naszej ligi liczy na to, że drużyna z Wielunia powalczy w tym sezonie o coś więcej niż tylko utrzymanie w PlusLidze.

Dlaczego przyjął Pan ofertę Siatkarza. To jest przecież beniaminek, zespół który w opinii wielu fachowców będzie walczył tylko o utrzymanie.

– Przede wszystkim zdecydowała bliskość od domu. Z Częstochowy jest tylko 60 kilometrów, a ja muszę w końcu gdzieś osiąść. W AZS od kilku lat mnie nie chcą, więc całe szczęście, że Wieluń awansował do PlusLigi. Dogadaliśmy się szybko z działaczami i myślę, że nie będę żałował tej decyzji. W Bydgoszczy, gdzie ostatnio grałem było bardzo fajnie, jest tam atmosfera do rozwoju siatkówki. Z moich obserwacji wynika, że podobnie jest w Wieluniu. Są perspektywy na przyszłość i w miarę upływu czasu Siatkarz będzie coraz silniejszy i coraz lepszy.

Działacze Siatkarza powtarzają, że celem numer jeden jest utrzymanie się w lidze. A może drużynę stać na coś więcej?

– Jak w listopadzie szedłem do Delekty to marzeniem wszystkich działaczy, zawodników i kibiców było utrzymanie się wśród najlepszych zespołów w kraju. Trzeba ciężko trenować i starać się stworzyć kolektyw. Wieluń w poprzednim sezonie udowodnił, że nawet nie będąc w roli faworytów można coś osiągnąć i to właśnie Siatkarz awansował do Plusligi.Pan i Andrzej Stelmach macie dawać temu młodemu w sumie składowi doświadczenie, umiejętność pokierowania zespołem w tych najtrudniejszych momentach meczów.

– Ja od paru lat gram w zespołach, które nie są w czubie tabeli, a raczej walczą o utrzymanie. W tych drużynach najczęściej grali młodzi siatkarze, z którymi dobrze mi się współpracowało. Jestem przekonany, że w Wieluniu będzie tak samo. Na pewno z Andrzejem będziemy się starali pomóc trenerowi i dać drużynie jak najwięcej z tego co umiemy.

Pierwsze spotkanie organizacyjne, a tak się składa, że Siatkarz został bez kapitana. Do tej pory funkcję tę pełnił Maciej Bartodziejski, ale przeszedł do Skry Bełchatów na II trenera. Będziecie musieli kogoś wybrać.

– Są dwie możliwości. Pierwsza to decyzja trenera, druga to wybór przez zespół. Jeszcze z nikim na ten temat nie rozmawiałem, bo pierwszy stawiłem się w szatni więc nie wiem, którą drogą pójdziemy.

*Więcej na PlusLiga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved