Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Bydgoszczy trenują bez Moniki Smak

W Bydgoszczy trenują bez Moniki Smak

fot. archiwum

Czwarte miejsce Centrostalu Bydgoszcz w ubiegłym sezonie, to wynik, który pozytywnie zaskoczył wszystkich w Bydgoszczy. I z pewnością przynajmniej tego samego oczekuje się w rozpoczynających się 24 października rozgrywkach.

Pod nieobecność trenera Piotra Makowskiego, który jest asystentem Jerzego Matlaka w kadrze narodowej i poleciał do Azji na turnieje World Grand Prix, zajęcia prowadzi jego "prawa ręka" od ubiegłego sezonu czyli Rafał Gąsior. Pochodzący z Piły szkoleniowiec (prowadził wcześniej też Pałac i jego zespoły młodzieżowe) miał do dyspozycji na pierwszym treningu 12 zawodniczek. Brakowało jedynie rozgrywającej Moniki Smak, która dostała powołanie i z kadrą Słowacji przygotowuje się do mistrzostw Europy.

Z jednej strony to na pewno jakiś minus – mówi Gąsior. – Z drugiej jednak, Monika jest tak doświadczoną zawodniczką, że dwa tygodnie powinny jej wystarczyć by zgrać się z zespołem. Tym bardziej, że zna większość zawodniczek z poprzedniego sezonu. Natomiast plusem będzie to, że Ala Leszczyńska będzie mogła w okresie przygotowawczym lepiej poznać nowy zespół i nowe koleżanki.

Centrostal już w sobotę wyjeżdża na pierwszy obóz do Zakopanego (9-19 sierpnia), potem do Cetniewa (9-17 września). W planach są także mecze kontrolne i turnieje w Gdyni, Jarocinie i Pile.Więcej w serwisie lsk.net.pl

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved