Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sławomir Robert: Wygrać minimum dwa mecze

Sławomir Robert: Wygrać minimum dwa mecze

fot. archiwum

- Każdy z naszych duetów biorących udział w turnieju głównym jest w stanie wygrać dwa mecze. Zarówno Fijałek/Prudel, Kądzioła/Szałankiewicz oraz Szternel/Klimek ostatnio prezentowali się poprawnie, dlatego jesteśmy dobrej myśli - mówi Sławomir Robert.

Nasze oczekiwania, a przede wszystkim oczekiwania samych zawodników oraz kibiców są rozbudzone, bo w końcu grać będą na własnym terenie. Chcielibyśmy wygrać co najmniej dwa spotkania, ale oczywiście wiele będzie zależało od dyspozycji dnia. Myślę jednak, że chłopaki są dobrze przygotowani i na pewno powalczą o jak najlepsze rezultaty – dodaje polski szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że w turnieju głównym zobaczymy tylko trzy polskie pary męskie, bo dziś żadnemu z czterech duetów nie udało się przebrnąć przez eliminacje. Podsumowując występy polskich par biorących udział w kwalifikacjach, Sławomir Robert pochwalił jednak podopiecznych trenera Andrzeja Piotrowskiego, koordynującego pary juniorskie.

Damian Wojtasik i Marek Leźnicki rozegrali naprawdę niezłe zawody i myślę, że pozostawili po sobie dobre wrażenie. Jako jedyna para męska przeszli przez pierwszą rundę kwalifikacji, w której byli zdecydowanie lepsi od swoich rywali ze Słowacji. W drugim meczu trafili na bardziej doświadczonych zawodników, ale nawet grając przeciwko Argentyńczykom pokazali, że potrafią walczyć – podkreślił Sławomir Robert.Pozostałe młode pary – Kantor/Łosiak i Pełka/Lewicki, choć nie wygrali swoich spotkań, to jednak nie ustępowali za bardzo umiejętnościami i nie zostali rozbici przez swoich rywali, tak jak teoretycznie można się było tego spodziewać. Trzeba pamiętać, że był to dla tych młodych chłopaków drugi po turnieju w Mysłowicach World Tour w życiu, więc nie można od nich oczekiwać od razu wielkich sukcesów. Choć trzeba przyznać, że po zdobytym ostatnio przez Kantora/Łosiaka tytule mistrzów Europy do lat 18 i po innych krajowych sukcesach nasze smaczki zostały pobudzone i po cichu liczyliśmy na coś więcej. Na wszystko przyjdzie jednak odpowiednie miejsce i odpowiednia pora, dlatego musimy być cierpliwi.

Rozmawiała Aneta Stożek

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved