Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Siatkarze Morza Bałtyk rozpoczęli przygotowania

Siatkarze Morza Bałtyk rozpoczęli przygotowania

fot. archiwum

Ruszyły przygotowania siatkarzy Morza Bałtyk Szczecin do pierwszoligowego sezonu. Zespół miał się wzmocnić, ale na razie konkretów brakuje. - Niestety. Jesteśmy zmuszeni czekać, aż PZPS rozpatrzy odwołania złożone przez zespoły skreślone z listy członków związku - mówi szkoleniowiec Zdzisław Gogol.

W zeszłym tygodniu Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił decyzję o wykluczeniu z rozgrywek I ligi Jokera Piła i Orła Międzyrzecz. Zastąpili je AZS Nysa i Morze. Budzi to kontrowersje (długi nie były duże), ukarani grożą sądami, składają odwołania.

Kary były zbyt surowe – przyznaje Gogol.Sytuacja jest trudna, bo możemy spodziewać się każdej decyzji. Jeśli PZPS chciał zabrać się za porządki, to mógł to zrobić w inny, bardziej przemyślany, sposób.

Czy w razie pozytywnego rozpatrzenia odwołań Morzu Bałtyk grozi cofnięcie do II ligi? – Z naszej strony zostały dopełnione wszelkie formalności. O zmianie decyzji mogłoby zadecydować jedynie nadzwyczajne walne zgromadzenie, a takiego nie sposób w tej chwili zwołać – mówi wiceprezes ds. organizacyjnych Morza Bałtyk oraz członek PZPS Janusz Kamiński.Podczas zawodów siatkówki plażowej z cyklu World Tour w Starych Jabłonkach działacze PZPS poruszali w rozmowach temat dokooptowanych i wykluczonych z I ligi zespołów. – Wywnioskowałem, że przedstawiciele związku chcą być konsekwentni w swoich działaniach. Zmiana decyzji mogłaby być jedynie polityczna, ale moim zdaniem nic takiego nie powinno mieć miejsca – mówi Kamiński.

Przedstawiciele centrali nie chcą się jednak wypowiadać. Prezes Orła Andrzej Kaczmarek wczoraj pochwalił się, że kara wobec jego klubu zostanie cofnięta i zespół znów będzie grał w I lidze.

Niepewność trwa, ale szczeciński zespół musi trenować. Na zajęciach Morza pojawili się pierwsi nowi zawodnicy. Z libero Krystianem Pachlińskim (Orzeł Międzyrzecz) podpisano przedwstępny kontrakt. 22-letni zawodnik ma już trzyletnie doświadczenie z gry na zapleczu ekstraklasy. Testowani są także bracia z Pamapolu Wieluń – Wojciech Paniączyk (środkowy bloku, 205 cm wzrostu) i Michał Paniączyk (przyjmujący, 201 cm wzrostu).

Nie wiem jeszcze, jaką decyzję wobec nich podejmiemy. To zdolni 20-latkowie, a my pilnie potrzebujemy doświadczenia. Obecnie w naszym składzie jest jeden, może dwóch zawodników z potencjałem na grę w I lidze od zaraz. Dlatego musimy szukać kluczowych wzmocnień. Będzie trudno, bo rynek jest już przebrany – podkreśla trener Gogol.

W zespole panuje entuzjazm, ale – Atmosfera jest fajna, ale ja na każdym kroku będę przypominał chłopakom, jak wiele pracy nas czeka, by sprostać temu kolosalnemu wyzwaniu. Myślę, że niebawem będą świadomi tego, że żadne kunktatorskie zachowanie na tym etapie nie ujdzie im płazem – dodaje opiekun zespołu.

* Autorem tekstu jest Natalia Jąder (Gazeta Wyborcza Szczecin)

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved