Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Trener jest zadowolony z naszej pracy

Robert Prygiel: Trener jest zadowolony z naszej pracy

fot. archiwum

Od soboty siatkarze Jadaru Radom przebywają na zgrupowaniu w Zakopanem, gdzie pracują przede wszystkim nad kondycją i wytrzymałością. Wrażeniami z pobytu w stolicy polskich Tatr z portalem SportRadom.pl podzielił się Robert Prygiel.

Jak wyglądają treningi na obozie w Zakopanem?

Dajemy radę. Tak jak było mówione już wcześniej, rano wychodzimy w góry lub udajemy się na siłownię, popołudniu natomiast ćwiczymy na sali elementy czysto siatkarskie. Trener Jan Such jest zadowolony z naszej pracy, wszystko idzie w dobrym kierunku, my podporządkowujemy się jego zaleceniom, wypełniamy wszystkie zadania rzetelnie.

Mieliście zamiar rozegrać sparing z kadrą B, która przybyła do stolicy polskich Tatr we wtorek. Czy dojdzie do takiego kontrolnego spotkania?Druga reprezentacja dojechała we wtorek, to się zgadza. Jest jednak mało prawdopodobne, abyśmy rozegrali sparing, gdyż oni są na zupełnie innym etapie przygotowań. Mieszkamy w zupełnie innych ośrodkach, dodatkowo przybyła tutaj jeszcze żeńska drużyna z Rumii, więc mamy spory problem, jeśli chodzi o ustalenie pór co do korzystania z hali sportowej. Trenujemy o różnych, niestałych godzinach, jest tak, że jednego dnia kończymy już o osiemnastej, a następnego dopiero po dwudziestej drugiej. Jest zatem niemałe zamieszanie.

Kiedy wracacie ze zgrupowania w górach?

W najbliższą sobotę, ale nie mogę dokładnie określić, o jakiej porze. Rano każdy z nas będzie musiał jeszcze wejść trzy razy na Nosal i dopiero kiedy wszyscy wykonają to zadanie, wówczas będziemy mogli zacząć się pakować i szykować do wyjazdu.

Wiadomo już, z jakimi zespołami przyjdzie zmierzyć się Jadarowi w turnieju na Słowacji w dniach 28- 30 sierpnia?

Była mowa o mistrzu i wicemistrzu Niemiec, ale nie wydaje mi się, żeby takie drużyny zagrały. Coś także słyszałem o najsilniejszych polskich teamach, jak Bełchatów czy Resovia. Jednakże, według mnie, naszymi przeciwnikami będą zespoły z Czech i Słowacji, może Węgier.

Jak będzie wyglądał miesiąc wrzesień, ostatni etap przygotowań?

Udamy się na kolejne zgrupowanie, do Kielnarowej. W planach jest mecz z wicemistrzem Polski – Asseco Resovią Rzeszów. Mamy grać jeszcze w nieźle obsadzonym turnieju w Krośnie. Wyjedziemy do Zdzieszowic. Serię spotkań kontrolnych zakończymy natomiast występami w Radomiu. Tydzień później już wystartują rozgrywki…

Rozmawiał Piotr K. Dobrowolski

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved