Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Izabela Bełcik na drugim planie

Izabela Bełcik na drugim planie

fot. archiwum

Trener Jerzy Matlak przyzwyczaił nas już do pierwszej szóstki z Mileną Sadurek- Mikołajczyk w składzie. Odkryta przez Marco Bonitę rozgrywająca zepchnęła w cień dwukrotną mistrzynię Europy i aktualną Polski - Izabelę Bełcik. Na długo?

Nie jestem jeszcze w najwyższej formie – tłumaczy sama zawodniczka. Tyle, że cały zespół nie jest. Bo dyspozycja przyjść ma dopiero na ME Europy – powtarza się w kółko. Czy jednak słabsza forma Izy jest rzeczywiście gorsza od tej, jaką aktualnie prezentuje Sadurek? To pod wodzą Bełcik zespół wygrał jedyny mecz w Kielcach – z reprezentacją Japonii. I choć to dość przewrotne – należy pochwalić ją także za jedyny przegrany mecz w eliminacjach do mistrzostwa świata w Rzeszowie. Bo spotkanie z Turcją było najlepszym w wykonaniu Polek. I choć Belgię (o dziwo – z wielkim trudem) i Francję udało się pokonać (pod wodzą Sadurek), to są to jednak rywalki z innej półki niż Turczynki.

Nie chce nikogo kreować na pierwszą rozgrywającą – stwierdza zapytany o swoje preferencje Jerzy Matlak. Po prostu Milena miała więcej szans i dzięki temu lepiej wprowadziła się do zespołu. Ciężko jest manipulować zawodniczkami na tej pozycji. Ale jeśli tylko zobaczę, że Iza odzyskuje swój blask, formę, którą miała kiedyś, to żadna konkurencja nie jest zakończona – zapowiada trener kadry.

W Muszyniance Fakro Izabela Bełcik jest pierwsza. Zmienniczka Agnieszka Śrutowska ustępuje miejsca koleżance. W kadrze to Bełcik „usuwa się w cień". – Ja tak tego nie odbieram – wyznaje sama rozgrywająca. – Póki co trener układa sobie zespół z Mileną, a ja cierpliwie czekam. Nie będę rozpaczać z tego powodu i opowiadać jak to mi źle. Wiadomo, że każdy by chciał grać i być na boisku, ale nie zawsze jest tak, jakby się chciało – mówi siatkarka.Autorką tekstu jest Marta Gula

Więcej w serwisie lsk.net.pl

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved