Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grają na plaży w Gniewie, Borównie, Tczewie i Malborku

Grają na plaży w Gniewie, Borównie, Tczewie i Malborku

fot. archiwum

Czwarty z sześciu turniejów rozegrali uczestnicy V Otwartych Mistrzostw Gniewa Alma Color CUP 2009 w siatkówce plażowej. Triumfowali Roman Leczkowski i Piotr Łazarski powtarzając osiągnięcia z inauguracyjnego i II turnieju (w trzecim byli drudzy).

Tczewianie oczywiście prowadzą w klasyfikacji generalnej, ze sporą przewagą (16 pkt.) nad drugimi w tym rankingu Bartłomiejem Krajnikiem i Karolem Mrozkiem. Następny, przedostatni turniej odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Tymczasem w Borównie Wlk. odbył się drugi z trzech turniejów dorocznych rozgrywek. Trwa natomiast przerwa w zmaganiach o VI Grand Prix Malborka ECO CUP 2009 i o XII Grand Prix Tczewa 2009. Siatkarze na plażę nad Nogatem w Malborku wrócą w niedzielę, 16 sierpnia, a trzy dni wcześniej, w czwartek, w Tczewie na boiska miejscowej kanonki.

W czwartym z cyklicznych turniejów mistrzostw Gniewa wystąpiło tuzin duetów. W ćwierćfinałach późniejsi zwycięzcy całych zawodów, Łazarski i Leczkowski ograli 21:13 Mateusza Gałeckiego i Roberta Lewandowskiego. W innych grach o występy w półfinałach Tomasz Ostrowski i Wiesław Pepliński zwyciężyli 21:19 Wojciecha Komorowskiego i Marcina Jędryszka, Marcin Malinowski i Dawid Danowski – 21:17 Mateusza Kowalczyka i Mateusza Durkalca, a Krajnik i Mrozek – 21:16 Marcina Koperskiego i Dawida Herrleina.W walce o finał Leczkowski z Łazarskim pokonali 21:18 Peplińskiego i Ostrowskiego, a Mrozek z Krajnikiem – 19:21 ulegli Malinowskiemu i Danowskiemu. W dość jednostronnym spotkaniu o trzecią lokatę Krajnik z Mrozkiem ograli 21:12 Ostrowskiego i Peplińskiego. W finale Leczkowski z Łazarskim trzeci turniejowy triumf zapewnili sobie zwyciężając Danowskiego i Malinowskiego 21:18.

W Borównie Wlk. w drugim z trzech cyklicznych turniejów zagrało pięć duetów. Rywalizowano systemem każdy z każdym. Bezkonkurencyjni okazali się Jarosław Szwajkowski i Arkadiusz Niesiołowski, którzy wygrali wszystkie pojedynki. Drugą lokatę zajęli Tomasz Bronk i Paweł Jagodziński, a trzecią Ginter oraz Laskowski. W klasyfikacji ex aequo prowadzą Bronk i P. Jagodziński oraz Szwajkowski i Niesiołowski (po 22 pkt.). Trzecią pozycję dzielą między sobą Głodek i Grabowski oraz Ginter i Laskowski (po 14). Kolejny turniej odbędzie się we wtorek, 18 sierpnia (początek o godz. 16, zapisy od 15.30).

Tymczasem w czwartek, 13 sierpnia o godz. 17 rywalizację wznowią uczestnicy zmagań o XII GP Tczewa. Czwarty z sześciu zaplanowanych turniejów odbędzie się jak zwykle na boiskach tczewskiej kanonki. Zapisy będą przyjmowane bezpośrednio przed zawodami. Następne z tych zawodów odbędą się 20 i 27 sierpnia.

W niedzielę, 16 sierpnia odbędzie się czwarty z sześciu turniejów o VI GP Malborka. Rywalizacja tradycyjnie zacznie się o godz. 11, a zapisy będą przyjmowane w godz. 10.00-10.30. Piąte z malborskich zawodów zaplanowano na 23 sierpnia, a szóste, kończące współzawodnictwo, na 30 sierpnia.

Autorem tekstu jest Zbigniew Brucki – Dziennik Bałtycki

źródło: Dziennik Bałtycki, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved