Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Z II-ligowego AZS-u Politechniki Opole odeszło siedmiu zawodników

Z II-ligowego AZS-u Politechniki Opole odeszło siedmiu zawodników

fot. archiwum

Szczególnie dotkliwa jest strata dwóch zawodników: Grzegorza Wójtowicza i Damiana Grabolusa. Temu pierwszemu w zeszłym sezonie niewiele zabrakło by załapać się do dwunastki ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i został wypożyczony do opolskiego zespołu.

Grając na przyjęciu był jego mocnym punktem. Grabolus natomiast był podstawowym środkowym.

Po zakończeniu poprzednich rozgrywek Wójtowicz pożegnał kolegów i namówiony przez pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla trenera Rolanda Dembończyka zdecydował się na występy w Jokerze Piła. Nie wiadomo jednak czy tam zagra, bo decyzją władz PZPS Joker został wykluczony z rozgrywek I ligi.
Grabolus natomiast zdecydował się na powrót do macierzystego klubu i będzie znów grał w barwach AZS-u Nysa.

Z drużyny odeszli też: Adam Parcej i Dariusz Tkaczuk. Ta dwójka nie była tak ważnymi punktami zespołu, ale też mieli udział w utrzymaniu w II lidze.Studia w Opolu skończyli natomiast: Michał Bartosiewicz, Oliwer Furgał oraz Paweł Nalikowski i również odeszli. Oni jednak grali bardzo mało w poprzednim sezonie.

Kto może zastąpić już nieobecnych? W drużynie będzie atakujący Dariusz Noga. Ten zawodnik w przeszłości występował w ekipie Delic Polu Częstochowa, a z akademikami trenował już przez kilka miesięcy.

Jeszcze na pewno dołączy do nas kilku zawodników – mówi trener AZS-u Politechniki Zbigniew Rektor. W czerwcu robiliśmy przegląd kandydatów do gry w zespole, którzy przyjdą od października na studia na Politechnice i kilku ciekawych siatkarzy było na tych sprawdzianach.

II-ligowiec przygotowania do sezonu rozpocznie 17 sierpnia. W ostatni weekend sierpnia wystąpi w Krakowie na Akademickich Mistrzostwach Polski. W planie przygotowań jest też zgrupowanie (8-18 września w Międzybrodziu Bialskim). Początek rozgrywek II ligi zaplanowano na ostatni weekend września.

Autorem tekstu jest Marcin Sagan

źródło: Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved