Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Urban i Wiatr grają dalej w turnieju głównym

World Tour: Urban i Wiatr grają dalej w turnieju głównym

fot. archiwum

Od zwycięstwa i porażki rozpoczęły udział w turnieju głównym World Tour Katarzyna Urban i Joanna Wiatr. W pierwszym meczu Polki rozprawiły się z Dunkami Andreasen/Vestergaard (2:0), w drugim musiały uznać wyższość Niemek Holtwick/Semmler (0:2).

W kolejnym spotkaniu, o być albo nie być w turnieju, rywalkami aktualnych wicemistrzyń Polski będą Norweżki Nila-Ingrid.

Pozostałe polskie duety żeńskie pożegnały się już z turniejem głównym, przegrywając oba swoje spotkania.

Klaudia Paszek i Renata Bekier w pierwszym meczu uległy Brazylijkom Larissa-Juliana 0:2, a w drugim takim samym stosunkiem setów Szwajcarkom Forrer-Schmocker.Z kolei aktualne mistrzynie Polski – Monika Brzostek i Karolina Sowała najpierw, po zaciętej walce, przegrały z Hiszpankami Liliana/Baquerizo 0:2, a w drugim spotkaniu ich pogromczyniami były Norweżki Nila-Ingrid (0:2). Tym samym obie polskie pary sklasyfikowane zostały w turnieju w Starych Jabłonkach na 25 miejscu.

Wyniki:

Urban/Wiatr POL [9] – Andreasen/Vestergaard DEN [24] 2:0

(21-18, 21-18)

Urban/Wiatr POL [9] – Holtwick/Semmler GER [8] 0:2

(18-21, 15-21)

Liliana/Baquerizo ESP [23] – Brzostek/Sowała POL [10] 2:0

(21-17, 26-24)

Nila/Ingrid NOR [7] – Brzostek/Sowała POL [10] 2:0

(21:18, 21:10)

Larissa/Juliana BRA [1] – Paszek/Bekier POL [32] 2:0

(21-17, 21-11)

Paszek/Bekier POL [32] –Forrer/Schmocker SUI [17] 0:2

(13-21, 20-22)


– Niestety nie udało nam się wygrać obu spotkań dzisiejszego dnia. Niemki były od nas lepsze siłowo, a my zdecydowanie odstawałyśmy od nich pod tym względem. Nasze rywalki na dziesięć piłek – aż dziewięć kończyły bardzo mocnym atakiem, a nam wiele rzeczy nie wychodziło. Myślałyśmy, że zaprezentujemy się znacznie lepiej w tym pojedynku, ale niestety nie wyszło. Tym bardziej cieszymy się, że wygrałyśmy pierwszy mecz, dzięki czemu jesteśmy nadal w grze – powiedziała po pierwszym dniu zmagań w turnieju głównym SWATCH FIVB World Tour 2009 Mazury Open – Joanna Wiatr, grająca w parze z Katarzyną Urban .

Dunki były zdecydowanie łatwiejszymi przeciwniczkami niż Niemki, co potwierdzają wyniki w obu tych spotkaniach – podkreśliła Joanna Wiatr.

Kolejnymi rywalkami podopiecznych Michała Szczytowicza w Starych Jabłonkach będą Norweżki Nila-Ingrid, które wyeliminowały z turnieju Monikę Brzostek i Karolinę Sowałę.

Chciałyśmy zmierzyć się w kolejnym meczu z Moniką i Karoliną, żeby zrewanżować się za finał mistrzostw Polski. Niestety dziewczyny uległy Norweżkom. Mamy nadzieję, że nam uda się je pokonać .

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved