Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sylwia Pelc: Chcę zdobyć doświadczenie

Sylwia Pelc: Chcę zdobyć doświadczenie

fot. archiwum

Nie tak dawno grała w SMS Sosnowiec, ostatnio walczyła na Mistrzostwach Świata Juniorek, a od nowego sezonu będzie zdobywała punkty dla Centrostalu Bydgoszcz. O swoim klubie i o MŚJ dla Expressu Bydgoskiego opowiada Sylwia Pelc.

Do Centrostalu trafiłaś z SMS Sosnowiec. Dlaczego wybrałaś bydgoski klub?

Sylwia Pelc : Miałam propozycje z trzech zespołów. Oprócz Centrostalu, także ze Stali Mielec i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zdecydowałam się na Bydgoszcz, bo to doskonałe miejsce dla rozwoju młodych zawodniczek, takich jak ja.

O miejsce w składzie będziesz musiała rywalizować z Dominiką Kuczyńską i Katarzyną Mróz…– Wiem, że lekko nie będzie i czeka mnie trudne zadanie. Oczywiście, że chciałabym grać jak najczęściej. Jednak przyszłam do Centrostalu przede wszystkim po to, aby uczyć się i zdobywać doświadczenie.

Nie tak dawno grałaś w mistrzostwach świata juniorek w Meksyku. Nasza kadra zajęła 13. miejsce. Dlaczego wypadłyście tak słabo?

– Dużym osłabieniem była dla nas absencja Patrycji Polak i Agaty Skiby (obie to zawodniczki Centrostalu, do Meksyku nie poleciały z powodów osobistych – red.). Trochę nie trafiłyśmy też z formą, popełniałyśmy za dużo błędów.

* rozmawiał Krzysztof Wypijewski (Express Bydgoski)

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved