Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Skład Polaków na turniej kwalifikacyjny do MŚ w Gdyni

Skład Polaków na turniej kwalifikacyjny do MŚ w Gdyni

fot. archiwum

Znane są już nazwiska polskich siatkarzy, którzy w Gdyni będą walczyć w kwalifikacjach o bilety na Mistrzostwa Świata 2010. Dzisiaj Daniel Castellani, szkoleniowiec naszej reprezentacji podał swoją decyzję do publicznej wiadomości.

W dwunastce na kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2010 znaleźli się:

Rozgrywający
Paweł Zagumny – kapitan
Paweł Woicki

Przyjmujący
Michał Bąkiewicz
Zbigniew Bartman
Bartosz Kurek
Michał Ruciak

Atakujący
Jakub Jarosz
Piotr Gruszka

Środkowi
Daniel Pliński
Łukasz Kadziewicz
Marcin Możdżonek

Libero
Piotr Gacek
Zabranie Ignaczaka na mecze Ligi Światowej było sygnałem, że to on jest sprawdzany i musi udowodnić, że jest lepszy od Gacka. Nie udowodnił. Gacek to pewniak, ma świetny sezon ligowy za sobą, Castellani był go pewien – ocenia wybór selekcjonera Wojciech Drzyzga, ekspert Sport.pl i Polsatu Sport.

Gacek jest górą nie po raz pierwszy, ale też zdarzyło się, że rywalizację przegrał. To on, a nie Ignaczak, zdobył przed trzema laty srebrny medal mistrzostw świata. Wtedy libero Resovii wypadł z powodów dyscyplinarnych. W 2008 roku na igrzyska olimpijskie w Pekinie ówczesny selekcjoner Raul Lozano zabrał jednak Ignaczaka.

Emocji tak wielkich jak przy wyborze libero nie wzbudziła rywalizacja na środku bloku między Łukaszem Kadziewiczem i Piotrem Nowakowskim. Wygrał ją Kadziewicz. Drzyzga ocenia: – Podstawowi zawodnicy na tej pozycji to Daniel Pliński i Marcin Możdżonek. Wybór Kadziewicza jest dowodem, że Castellani chce mieć w drużynie graczy doświadczonych, którzy nie pękną w kluczowym momencie. Podobnie było w przypadku Pawła Woickiego, a nie Grzegorza Łomacza.

źródło: PZPS, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved