Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkówka plażowa w Brzeźnie

Siatkówka plażowa w Brzeźnie

fot. archiwum

Do rywalizacji na plaży w Brzeźnie powrócili siatkarze. W niedzielę poznamy ostateczne rozstrzygnięcia turnieju Grand Prix. Natomiast  w  poprzednim turnieju siatkarze walczyli o punkty do klasyfikacji generalnej XIII Grand Prix Gdańska.

Do zawodów przystąpiło 19 duetów. Podobnie jak wcześniejsze edycje, tak i ta została rozegrana systemem brazylijskim (zwycięstwo może odnieść nawet ta drużyna, która w systemie pucharowym przegrała jedno spotkanie, dochodząc do finału od słabszej strony drabinki).

W półfinałach padły następujące wyniki: Michał Pałubicki/Mateusz Sypniewski – Robert Michniewski/Bartłomiej Szczypczyk 21:18 i Patryk Pieper/Stanisław Wawrzyńczyk – Adam Miotk/Karol Jaworski 21:23. W spotkaniu o trzecie miejsce zmierzyli się Michniewski/Szczypczyk oraz Pieper/Wawrzyńczyk. Mecz był zacięty, a końcówka to walka punkt za punkt. Stalowymi nerwami wykazali się Robert z Bartkiem i wygrali rozgrywkę 24:22. W finale zagrali natomiast Pałubicki/Sypniewski z parą Miotk/Jaworski. Michał z Mateuszem dość gładko rozprawili się z Karolem i Adamem, zwyciężając 21:15.

Czołówka klasyfikacji Grand Prix: 1. Jaworski – 19 pkt, 2. Wawrzyńczyk, Miotk, Pałubicki, Sypniewski – 12 pkt, 3. Pieper – 9 pkt.Najlepsi gracze trzeciego turnieju Grand Prix otrzymali upominki w postaci parawanów plażowych i koszulek promujących letnie turnieje MOSiR w Gdańsku.

W niedzielę odbędzie się wielki finał i decydujące mecze XIII GP. Zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jest Jaworski. Pomimo dwukrotnego zwycięstwa – liczą się również punkty z turnieju o Puchar Dyrektora MOSiR – w turniejach będzie musiał uważać na Wawrzyńczyka i Miotka, którzy mają szansę zrównać się z nim zarówno punktowo, jak też pod względem liczby zwycięstw. Taki układ jest gwarancją wielkich emocji i walki o każdy punkt, do samego końca.

Finałowe mecze odbędą się na plaży w Brzeźnie, po prawej stronie molo. Początek gier o godz. 10. Zapisy do turnieju ruszą od godz. 9.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved