Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Serbki przed ME: Jedziemy po medal

Serbki przed ME: Jedziemy po medal

fot. archiwum

Selekcjoner żeńskiej reprezentacji Serbii Zoran Terzić otwarcie mówi, że dla jego podopiecznych cel na zbliżające się Mistrzostwa Europy jest jeden - zdobyć medal. - Do Polski będziemy jechać jako jedni z faworytów - dodaje.

Przed dwoma dniami siatkarki Terzicia rozpoczęły przygotowania do najważniejszej imprezy tegorocznego sezonu reprezentacyjnego. Za niespełna półtorej miesiąca Plave zmierzą się w ramach grupy D z Azerkami, Czeszkami oraz Słowaczkami. – Mistrzostwa Europy są dla nas najważniejszym turniejem tego roku. Na ostatnich mistrzostwach rozgrywanych w Belgii, zdobyliśmy srebrny medal, dlatego do Polski będziemy jechać jako jedni z faworytów imprezy. Chcielibyśmy osiągnąć nasz cel i znaleźć się wśród czterech najlepszych zespołów Europy, a potem udanie powalczyć o medal – powiedział Terzić.

Selekcjoner zwraca uwagę na fakt, że osiągnięcie wysokiej lokaty na turnieju w Polsce, może być dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Europy, które zostaną rozegrane w 2011 roku w Belgradzie, na których Serbki chcą stanąć na najwyższym stopniu podium.

W planach treningowych selekcjonera znajdują się dwa turnieje towarzyskie we Włoszech, Terzić wspomina także o sparingach z reprezentacją Azurro w Serbii. Atakująca Plavih – Jelena Nikolić liczy na bardzo dobry występ w Polsce. – Już nie możemy doczekać się meczy. Mam nadzieję, że w Polsce pójdzie nam jeszcze lepiej niż dwa lata temu w Belgii. Wszystko zależy od nas. Od tego, jak przepracujemy okres przygotowawczy i jak będziemy grać. Ostatni sukces naszych piłkarzy wodnych bardzo nas zmotywował ( Serbowie wywalczyli Mistrzostwo Świata przyp. red.).Rozgrywająca Serbii – Maja Ognjenović oczekuje, że z meczu na mecz forma zespołu będzie rosła. – Granie na Mistrzostwach Europy ma swoją specyfikę. W tym roku udało nam się wygrać Ligę Europejską i zdobyć srebrny medal Uniwersjady, ale przed nami najważniejsza impreza tego sezonu. Poza tym, srebrny medal z Belgii sprzed dwóch lat zobowiązuje nas do dobrej gry. Mam nadzieję, że szczyt naszej formy osiągniemy na początku października, akurat na mecze finałowe – kończy uśmiechnięta Ognjenović.

źródło: b92.net, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved