Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Pod wrocławską siatką znów trenują

Pod wrocławską siatką znów trenują

fot. archiwum

Występy w PlusLidze to dalekosiężny plan siatkarzy Burzy Wrocław, a raczej marzenie i wyzwanie dla ich prezesa. Na razie trzeba się jednak skupić na nadchodzącym sezonie II ligi. Plan jest jasny - spędzić w tych rozgrywkach rok i ani sekundy dłużej.

Wrocławianie rozpoczęli już pracę nad zrzucaniem niewielkiego, zbędnego balastu kilogramów, wypracowanego latem. Od poniedziałku trenują pod okiem trenera Dominika Fristera . Choć nie tylko.

Trenerem od przygotowania fizycznego jest Krzysiek Janczak – wyjaśnia prezes Fijałkowski . Przede wszystkim ma być jednak atakującym, który utoruje drużynie drogę do awansu. Jajo, wychowanek Chełmca Wałbrzych , to już 35-latek. Wieczny globtroter postanowił wrócić na Dolny Śląsk i tutaj jeszcze sobie poskakać. Siatkarskie CV ma przebogate. Grał w kraju i za granicą, w mrozach i upałach, o cele sportowe i stricte zarobkowe. W Polsce zaliczył Morze Szczecin, Jastrzębie, Gwardię i Chemika . W Rosji bronił barw Lokomotiwu Nowosybirsk , w Katarze natomiast Al-Saidu Sport ,  gdzie miejscowi zawodnicy modlili się między setami. A działacze dobrze płacili. Do tego trzeba dodać ligę niemiecką (Moers), grecką (PAOK Saloniki), francuską (Narbonne) i włoską (Premier Hotels Crema).

W pierwszych zajęciach Burzy wzięło udział dziesięciu graczy, w tym m.in. Wojciech Szczurowski i Paweł Szabelski (wcześniej AZS Nysa). W założeniach były zajęcia na stadionie przy ul. Lotniczej, lecz pogoda przegnała II-ligowców do hali AR przy ul. Chełmońskiego.Do sali przy ul. Krupniczej wróciły z kolei siatkarki Impel Gwardii Wrocław, przed którymi PlusLiga Kobiet i europejskie puchary. W późniejszym terminie dołączą do zespołu Bogumiła Barańska i Zuzanna Efimienko (obie są po zabiegach) oraz Olga Owczynnikowa (załatwia sprawy osobiste na Białorusi) i Joanna Wołosz. Ta ostatnia jest po MŚJ w Meksyku (odległe, 13. miejsce Polek), a przed warszawskim obozem seniorskiej reprezentacji, na które otrzymała powołanie od Jerzego Matlaka.

Do małych zmian doszło w trenerskiej części gwardyjskiej ławki. Opiekunem II-ligowej Legionovii został dotychczasowy asystent Rafała BłaszczykaRobert Kupisz . Z kolei masażystę Dawida Półgrabię zmienił Artur Hnida , były zawodnik i fizjoterapeuta koszykarskiego Śląska, pracujący ostatnio z męską Gwardią. Dziś ledwo zipiącą.

* Autorem tekstu jest Wojciech Koerber (Polska Gazeta Wrocławska)

źródło: Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved