Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Pekpol Ostrołęka rozpoczął przygotowania

Pekpol Ostrołęka rozpoczął przygotowania

fot. archiwum

W poniedziałek, 3 sierpnia, drużyna Pekpolu Ostrołęka rozpoczęła oficjalne przygotowania do sezonu. Na pierwszych powakacyjnych zajęciach stawiło się 14 siatkarzy, a zajęcia tak jak w poprzednich latach poprowadził trener Andrzej Dudziec.

Co ważne wszyscy siatkarze będą mieszkać na miejscu, co pozwoli na przeprowadzanie dwóch treningów dziennie. Z poprzedniej kadry zespołu w powakacyjnych treningach uczestniczą Dominik Zalewski (przyjmujący), Jakub Chodor (rozgrywający), Karol Szczygielski (środkowy) i Grzegorz Białek (przyjmujący).

Oprócz zawodników występujących w poprzednim sezonie pojawiło się kilku nowych. Dwóch z nich grało już w Ostrołęce w sezonie 2007/2008, kiedy to drużyna wywalczyła 2 miejsce w lidze. Są to Kamil Starzewski (przyjmujący, ostanio Ślepsk Augustów) oraz Damian Kaniowski (libero, GTPS Gorzów Wielkopolski). Wśród całkowicie nowych twarzy z zespołem trenują: Grzegorz Pietkiewicz (rozgrywający, AZS UWM Olsztyn), Robert Rojek (środkowy, MKS MDK Trzcianka), Daniel Lenc (atakujący, Hejnał Kęty), Tomasz Rutecki (przyjmujący, Chemik Olsztyn), Mateusz Maron (środkowy, MKS MDK Warszawa) oraz Adam Jakubowski (atakujący, Chemik Olsztyn).

Na zajęciach z seniorami trenują także juniorzy z Ostrołęki: Łukasz Kostrzewa i Arkadiusz Idzikowski.Zawodnicy pojawili się już pół godziny przed pierwszym treningiem. Wśród obecnych byli także członkowie Zarządu z prezesem Krzysztofem Majkowskim na czele. Na początek głos zabrał trener Andrzej Dudziec, który zapoznał drużynę z planem treningów. Po krótkiej przemowie trenera przyszedł czas na ważenie i pomiar zasięgu w pozycji stojącej. Następnie rozpoczęły się dwugodzinne zajęcia.

Drużyna trenować będzie dwa razy dziennie na obiektach ZSZ nr 1, hali im. Arkadiusza Gołasia i w terenie. Co ważne wszyscy zawodnicy będą mieszkać na miejscu w Ostrołęce, co pozwoli na przeprowadzanie treningów w pełnym składzie. Pozwoli to na lepsze przygotowanie i zgranie drużyny.

Pierwsze sparingi miałyby odbyć się już w połowie sierpnia, być może również we wrześniu będzie rozegrany w Ostrołęce turniej. Jak na razie trener nie chce wypowiadać się na temat nowych zawodników, nie należy bowiem nikogo wyróżniać ani skreślać po jednym treningu. Pod koniec sierpnia poznamy prawdopodobnie opinię trenera, a na razie musimy czekać cierpliwie na pierwsze sparingi, wtedy będzie można poznać drużynę lepiej.

źródło: inf. własna, pekpol.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved