Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Organika Budowlani już w jedenastkę

Organika Budowlani już w jedenastkę

fot. archiwum

Jeszcze trzy dni będą trenować w Łodzi siatkarki Organiki Budowlanych. W sobotę drużyna wyjedzie na zgrupowanie do Kielnarowej. Tamtejszy ośrodek stał się modny wśród siatkarskich klubów, ale trzeba przyznać, że warunki do treningu są tam wyśmienite.

Do zespołu dołączyły już wszystkie nowe zawodniczki. Oprócz 29-letniej rozgrywającej Anny Nowakowskiej (dawniej Świętońskiej) z niemieckiego Dresdener SC, która już w ubiegłym tygodniu trenowała z drużyną, w zajęciach uczestniczą także 24-letnia przyjmująca Karolina Kosek z VC Wiesbaden (wcześniej AZS Białystok, Aluprof Bielsko-Biała, Wisła Kraków), 22-letnia atakująca Katarzyna Zaroślińska (186 cm wzrostu) ze Stali Mielec, 26-letnia środkowa Dominika Koczorowska (186 cm) z AZS Białystok oraz 19-letnia reprezentantka Polski juniorek, grająca na pozycji przyjmującej Katarzyna Bryda (181 cm) z SMS Sosnowiec (Culmen Chełmno).

Łącznie więc trenuje 11 zawodniczek, bo oprócz wspomnianej piątki są także siatkarki, które wywalczyły z Organiką Budowlanymi awans do ekstraklasy: Katarzyna Ciesielska, Sylwia Jasińska, Katarzyna Jóźwicka, Małgorzata Niemczyk, Marta Pluta i Julia Szeluchina.

Jaki cel stawia kierownictwo klubu drużynie beniaminka? – Nowicjusz zawsze płaci frycowe w pierwszym roku – mówi Marcin Chudzik, menedżer Organiki Budowlanych. – Głównym celem jest oczywiście utrzymanie się w elicie. Mamy jednak ciekawy, waleczny, wartościowy skład i kto wie, może uda się drużynie osiągnąć coś więcej. Marzy nam się miejsce w pierwszej szóstce. Trzy, może cztery zespoły są poza naszym zasięgiem, ale z innymi jesteśmy w stanie podjąć rywalizację.Rozgrywki PlusLigi Kobiet rozpoczną się 25 października, a więc trzy tygodnie po zakończeniu łódzkich mistrzostw Europy. Wiadomo już, że Organika Budowlani na inaugurację zagra w Łodzi z mistrzem Polski Muszynianką, o godz. 14:45, a bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat.

Bardzo byśmy chcieli rozegrać to spotkanie w hali Arena Łódź – mówi Marcin Chudzik. – To jednak jeszcze sprawa otwarta, jest wiele szczegółów do omówienia z kierownictwem hali. Liczymy, że przyszłoby wielu kibiców, spragnionych żeńskiej siatkówki ligowej, której Łódź nie ma od szesnastu lat.

Autorem tekstu jest Marek Kondraciuk – Dziennik Łódzki

źródło: Dziennik Łódzki, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved