Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > AME: Złoto na plaży dla par Szternel/Orman i Puri/Bratuhhlina

AME: Złoto na plaży dla par Szternel/Orman i Puri/Bratuhhlina

fot. archiwum

Studenci Uniwersytetu Łódzkiego Rafał Szternel (III rok Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego) i Krzysztof Orman (III rok Wydziału Nauk o Wychowaniu) zdobyli w Gdyni akademickie mistrzostwo Europy w siatkówce plażowej. Wśród pań triumfowały siatkarki z Estonii.

Podopieczni trenera Piotra Jaworowicza wyprzedzili Niemców – Benedikta Moellersa i Konrada Jaguscha oraz aktualnych mistrzów świata Hiszpanów – Jose Manuela Arizę Molinę i Miguela Fernandeza-Echevarrię. Tuż poza podium uplasowali się Sebastian Sobczak i Piotr Janiak, którzy reprezentowali uczelnię ze Zgierza.

Łodzianie, jako mistrzowie Europy, uzyskali kwalifikacje do startu w finałach mistrzostw świata, które odbędą się w przyszłym roku w tureckiej Antalyi. Będą też bronić tytułu mistrzów kontynentu w przyszłym roku w Kazaniu.

Mecz o złoty medal:Szternel/Orman – Moellers/Jaguscha 2:0

Mecz o brązowy medal:

Sobczak / Janiak – Molina/Fernendez-Echevarria 1:2

W turnieju żeńskim najlepsze okazały się siatkarki z estońskiej Szkoły Biznesu – Kadri Puri i Natalja Bratuhhlina. W finale pokonały swoje koleżanki z uczelni – Mari-Liis Graumann i Polinę Bratuhhinę. Brązowy medal zdobyły Hiszpanki – Evangelia Merteki i Ana Maria Vidal Bouza.

Z polskich ekip najwyżej uplasowały się Magdalena Słodownik i Katarzyna Wysocka-Cywińska z Uniwersytetu Warszawskiego, które uplasowały się w przedziale miejsc 7.-8.

Mecz o złoty medal:

Puri/Bratuhhlina – Graumann/Bratuhhlina 2:0

Mecz o brązowy medal:

Merteki/Bouza – Kiesling/Hopper 2:1

źródło: Dziennik Łódzki, gdynia2009.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved