Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Bydgoszczy rozpoczęto już treningi

W Bydgoszczy rozpoczęto już treningi

fot. archiwum

Nie gwiazdy Delekty, a trener Waldemar Wspaniały zebrał najwięcej oklasków od kibiców, którzy pojawili się wczoraj w hali Chemika na pierwszym treningu bydgoskich siatkarzy. Przygotowania do nowego sezonu zainaugurowały też siatkarki GCB Centrostalu.

Siatkarze Delekty zajęcia rozpocząć mieli dokładnie o godzinie 18, ale ok. 50 kibiców, którzy czekali na nich w hali Chemika, musiało uzbroić się w cierpliwość. Zawodnicy wraz z trenerami i działaczami długo rozmawiali na temat tego, co ich czeka w najbliższych miesiącach.

Nie wywieramy na klubie żadnej presji. Chociaż skład, jakim dysponuje Delecta, rozbudza nadzieje – mówił Adam Soroko, dyrektor wydziału sportu i turystyki UM. Brał on udział w spotkaniu, bo miasto jest nie tylko udziałowcem spółki z klubem, ale też jednym z głównych sponsorów naszych siatkarzy.

Po rozmowach zawodnicy pojedynczo pojawiali się na parkiecie. Oklaski dostali nowi gracze: Grzegorz Szymański, Wojciech Jurkiewicz, a także słowacki środkowy Michał Cerven. Najwięcej braw zebrał jednak trener Waldemar Wspaniały.Przed nami ciężki sezon. W każdym meczu będziemy walczyć o jak najlepszy wynik – mówił trener, któremu pomagał nowy asystent Marian Kardas. W zajęciach wzięło udział w sumie 15 siatkarzy, także ci występujący w II-ligowych rezerwach.

Zabrakło Pawła Woickiego, Piotra Gruszki, którzy trenują z pierwszą reprezentacją Polski, kontuzjowanego Martina Sopko i biorących udział w MŚ juniorów Dawida Konarskiego i Wojciecha Kozłowskiego. Dwaj pierwsi dołączą do zespołu dopiero we wrześniu.

Tradycyjnie już na obiektach Zawiszy treningi rozpoczęły siatkarki GCB Centrostalu. Ich przygotowania trwać będą prawie trzy miesiące. Niemal w całości odbędą się bez pierwszego trenera Piotra Makowskiego, który pomaga Jerzemu Matlakowi w reprezentacji Polski – najważniejsza impreza tego roku, mistrzostwa Europy, dopiero na przełomie września i października. W tym samym czasie zabraknie także rozgrywającej Moniki Smak, która otrzymała powołanie do kadry Słowacji także grającej w polskich ME. – Sądzę, że to nie będzie problem. Monika jest tak doświadczoną zawodniczką, że wystarczą jej dwa tygodnie, żeby zgrać się z zespołem. Poza tym zna niemal wszystkie siatkarki. Z drugiej strony nieobecność Moniki to dobra okazja dla Alicji Leszczyńskiej, która będzie mogła rozgrywać we wszystkich właściwie czekających mnie sparingach – mówi drugi trener GCB Centrostalu Rafał Gąsior, który pod nieobecność Makowskiego poprowadzi przygotowania zespołu. – Z Piotrem jestem w stałym kontakcie – dodaje.

W drużynie jest sporo zmian. Doszły przede wszystkim młode siatkarki. Przyjmująca Patrycja Polak ma 18 lat. Środkowa Sylwia Pelc – 19, a Leszczyńska – 21. Do kadry seniorskiej klubu dołączono także 18-letnią atakującą Agatę Skibę (średnia wieku zespołu to niespełna 25 lat). – Odmłodzenie kadry jest celowe. Nadejdzie czas, kiedy niezbędna będzie zmiana warty i trzeba się na nią przygotować – mówi kapitan GCB Centrostalu Ewa Kowalkowska, rozpoczynająca 17. sezon w bydgoskim klubie.

Dlatego najważniejsze jest teraz dla mnie zbudowanie atmosfery pracy. Starsze dziewczyny doskonale ją znają. Młodsze muszą ją poczuć, żeby potem wspólnie dźwigać odpowiedzialność za grę i wyniki – stwierdza Gąsior.

Przypomnijmy, że z drużyny ubyły Monika Naczk i Justyna Łunkiewicz. Trzon zespołu: Smak, Kowalkowska, środkowe: Dominika Kuczyńska i Katarzyna Mróz, Joanna Kuligowska, Katarzyna Wysocka pozostał bez zmian. W pełni zdrowa jest już na szczęście Kinga Zielińska, która długo pauzowała w minionym sezonie z powodu kontuzji. – Było ich tyle, że na 10 kolejnych lat wystarczy. Teraz wszystko w porządku. Mięśnie chorej nogi też już odbudowane. Do tego odpoczęłam w Egipcie i palę się do gry – powiedziała "Gazecie" Zielińska.

*Autorzy tekstu: Waldemar Wojtkowiak, Wojciech Borakiewicz
(Gazeta Wyborcza Bydgoszcz)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved