Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zagumny wierzy, że pech się skończył

Paweł Zagumny wierzy, że pech się skończył

fot. archiwum

Jeszcze do nas nie dotarło to wszystko, co się stało, co spotkało Sebastiana. Bardzo przykra sprawa - mówił Paweł Zagumny jeszcze w piątek, po zwycięskim sparingu z Bułgarią okupionym zerwanym ścięgnem Achillesa Sebastiana Świderskiego.

Gdy rozmawialiśmy na ten sam temat wczoraj, stwierdził krótko: – Do mnie już to doszło. Jadę teraz do Spały i wiem, że gdy wejdę do pokoju, nie będzie tam „Świdra".

Zagumny ze Świderskim trzymali się zawsze razem, od lat zajmowali ten sam pokój podczas zgrupowań. Tym razem będzie inaczej. – Rozmawiałem z Sebastianem. Jest rozbity tą fatalną kontuzją ścięgna Achillesa, ale stara się być twardy. Zawsze umiał walczyć z przeciwnościami, nigdy się nie poddawał. Jest silny i wierzę, że wróci na boisko najszybciej jak się da. Teraz jest już w Gorzowie, w poniedziałek rano żona zabrała go ze szpitala w Łodzi – mówi „PS" Zagumny.

Do tej pory to rozgrywający reprezentacji Polski częściej był tym, którego brakowało na wielkich imprezach. W 2002 roku poleciał z kadrą do Argentyny, ale w mundialu nie zagrał. Wrócił szybko do Polski, bo na występy nie pozwolił mu uraz pleców. W 2005 roku, tuż przed finałami mistrzostw Europy, złamał rękę. Nic więc dziwnego, że teraz też był poważnie zaniepokojony, gdy w czwartym secie sparingu z Bułgarią, już po kontuzji Świderskiego i jego coś zabolało.Mam jakiś mały problem ze stawem krzyżowo-biodrowym. Bałem się, że to jakieś skręcenie, ale okazało się, że nic bardzo poważnego. Kolejna kontuzja byłaby już zbyt mocnym ciosem w naszą reprezentację. Wierzę, że limit pecha został wyczerpany. Jest zresztą nawet przekroczony – mówi Zagumny.

*więcej w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved