Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Joanna Wołosz: Na medal nigdy nie liczyłyśmy

Joanna Wołosz: Na medal nigdy nie liczyłyśmy

fot. archiwum

Joanna Wołosz to jedna z reprezentantek Polski, która walczyła na mistrzostwach świata. 19-letnia siatkarka z dużym dystansem patrzy na swoją pozycję w klubie oraz seniorskiej kadrze. O turnieju w Meksyku opowiadała portalowi SportoweFakty.pl

Miłosz Marek: Jeśli miałaby Pani wskazać przed imprezą przyszłe mistrzynie świata, to komu dałaby Pani najwięcej szans na tytuł?

Joanna Wołosz: – Wydawało mi się, że największe szanse na tytuł miała reprezentacja Brazylii i Turcji.

Jak oceniała Pani szanse biało-czerwonych na zajęcie wysokiej pozycji?– Losowanie grup nie było dla nas zbytnio szczęśliwe. Miałyśmy zespoły, które zajęły ostatecznie drugie i trzecie miejsce na tych mistrzostwach, więc Brazylijki i Dominikanki były poza naszym zasięgiem, akurat na tym turnieju. W finałowej ósemce znalazły się zespoły, z którymi wygrywałyśmy: Holandia, Bułgaria, więc wydaje mi się, że zajęcie przez nas trzynastego miejsca nie jest odzwierciedleniem tego, na co nas stać. Przynajmniej ja tak twierdzę. Grupa była ciężka, a później byłyśmy trochę tym wszystkim podłamane. Były też porażki z Czeszkami i Amerykankami, gdzie uważam, że te zespoły nie są od nas lepsze.

No właśnie. Jak pani odbiera tą dopiero trzynastą lokatę. Wielu ekspertów oraz wiele z was twierdziło, że zespół stać na zajęcie lepszego miejsca, a gdzieś w głowach na pewno liczyłyście na medal.

– Na medal nigdy nie liczyłyśmy. Naszym zamiarem było znalezienie się w czołowej ósemce. O medalu nie było mowy. Pozycja, którą zajęłyśmy nie na pewno nie jest satysfakcjonująca. Nie miałyśmy szczęścia na tych mistrzostwach. Do tego miałyśmy jeszcze kłopoty kadrowe – tuż przed wyjazdem dwie dziewczyny zrezygnowały.

Jak ocenia Pani swoje poczynania na tym turnieju?

– Na pewno nie mogę być zadowolona ze swojej postawy. Wiem, że mogłam zagrać lepiej.

Za panią zmagania juniorskie, to teraz czas na rywalizację z seniorkami. Znalazła się pani w 19 osobowej kadrze na World Grand Prix – liczy pani na debiut w reprezentacji?

– Na pewno cieszę się z otrzymanego powołania, ale podchodzę do tego z dystansem. Wiem, że starsze dziewczyny są teraz w lepszej dyspozycji, są bardziej doświadczone i to one powinny grać w tej kadrze. Przed sobą mam jeszcze dużo czasu, mam dopiero dziewiętnaście lat, więc wydaje mi się, że powoli będę wchodziła w siatkówkę seniorską, a mam nadzieję, że cały czas będę dostrzegana.

Czytaj więcej w portalu SportoweFakty.pl

*Rozmawiał Miłosz Marek (SportoweFakty.pl)

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved