Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Hunek: W tym roku będę wymagał od siebie

Adrian Hunek: W tym roku będę wymagał od siebie

fot. archiwum

Adrian Hunek to zawodnik bardzo związany z lubuską siatkówką. W przyszłym sezonie środkowy zagra w GTPS-ie Gorzów. Specjalnie dla Strefy Siatkówki opowiada o nowym zespole i przygotowaniach pod okiem nieznanego wcześniej trenera.

Magdalena Gajek: Poprzednie dwa lata spędziłeś w Międzyrzeczu, co skłoniło Cię do spróbowania swoich sił w gorzowskim zespole?

Adrian Hunek: – Moje przejście z Międzyrzecza do Gorzowa było spowodowane chęcią zmiany otoczenia. W zeszłym sezonie z trenerem Andrzejem Stanulewiczem oraz kolegami z drużyny osiągnęliśmy wynik, który znacznie przewyższał nasze wcześniejsze założenia, z czego jestem niezmiernie dumny. Pokazaliśmy, że drużyna złożona z wielu nowych zawodników potrafi walczyć i grać o najwyższą stawkę. Teraz w Gorzowie muszę się pokazać przed trenerem, z którym wcześniej nie miałem okazji współpracować.

Jak układa Ci się praca z nowym szkoleniowcem?Pierwsze treningi za nami… Na razie nie mogę powiedzeń nic złego. Przed nowym sezonem czeka nas ciężka praca, ale wierzę, że będziemy zespołem na boisku i poza nim. Wracam do Gorzowa po trzech latach i mam zamiar pokazać się z jak najlepszej strony nie tylko trenerowi. To właśnie tutaj stawiałem pierwsze kroki w zawodowej siatkówce. Mam nadzieję, że mój powrót będzie wzmocnieniem dla drużyny i nie zawiodę trenera.

Jak wyglądają Twoje relacje z nowym kolegami z zespołu ?

Jeżeli chodzi o zawodników, to z kilkoma grałem już wcześniej, mianowicie z Konradem Woronieckim i Marcinem Olichwerem . Niektórych znam z boiska, a kilku to zupełnie nowe twarze. Myślę, że nie będzie problemu z dogadaniem się, bo już w tak krótkim czasie stworzyliśmy dobrą atmosferę. Jest także z nami masażysta Rafał Antczak , którego poznałem w Międzyrzeczu. Mamy młody zespół, ale bardzo ambitny, więc jestem zadowolony z tego, że wróciłem na „stare śmieci".

Jak podobają Ci się przygotowania w nowej drużynie?

– Po trzech tygodniach spędzonych w hali przy ulicy Czereśniowej wybraliśmy się na obóz do Kielnarowej, gdzie czeka nas wiele pracy w profesjonalnym ośrodku. Fakt, że będziemy razem w jednym miejscu sprawi, że poznamy się lepiej, co zaowocuje na pewno w przyszłości. Pierwsze sprawdziany w Babimoście, później turniej w Gorzowie, ale nie wybiegajmy za daleko w przyszłość. Co będzie dalej, czas pokaże. Szczerze mówiąc, nie mogę się już doczekać występów przed własną publicznością!

Jakie cele Ty sam jako zawodnik GTPS-u stawiasz sobie na nadchodzący sezon?

– Cel to oczywiście walka o jak najwyższe miejsce w tabeli ligowej. Jestem młodym zawodnikiem i mam zamiar się jeszcze dużo nauczyć od trenera i starszych graczy. Każdy z nas ma jakieś marzenia. Ja do swoich chcę się zbliżyć małymi kroczkami. W tym roku będę wymagał od siebie więcej niż w latach poprzednich. Mam nadzieję, że całemu zespołowi to wyjdzie na dobre.

Dziękuję za rozmowę.

*Rozmawiała Magdalena Gajek (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved