Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wlado Nikołow: Macie w Polsce siatkarski potencjał

Wlado Nikołow: Macie w Polsce siatkarski potencjał

fot. archiwum

Nowy kapitan Bułgarii Wladimir Nikołow był zaskoczony, gdy na piątkowym sparingu w Bełchatowie na trybunach zasiadł komplet widzów. Jeszcze bardziej zaskoczyła go postawa najmłodszych przedstawicieli kadry Castellaniego - Kurka i Możdżonka.

Zagraliście trzy mecze kontrolne z Polską – jakie wnioski?

Wlado Nikołow: – "Wszystkie trzy sparingi z Polakami były niezwykle trudne i myślę, że dla obydwu drużyn bardzo przydatne. My przekonaliśmy się po raz kolejny jak istotnym elementem jest przyjęcie zagrywki. Z tym mieliśmy największy problem, zwłaszcza w drugim meczu. Mamy też sporo do poprawienia w ataku z lewego skrzydła, gdzie zdobywamy za mało punktów. Gdyby jednak nie kilka stronniczych decyzji sędziów, być może piątkowy pojedynek padłby naszym łupem."

W Bełchatowie zagraliście bez dwóch najważniejszych przyjmujących – co się z nimi dzieje?– "Teodor Salparow, nasz libero przeszedł artroskopię kolana, ale najprawdopodobniej wróci na turniej kwalifikacyjny. Plamen Konstantinow natomiast zakończył karierę reprezentacyjną."

Co z pozostałymi – ty i Matej Kazijski nie mieliście zbyt dużo czasu na odpoczynek. Nie jesteście zmęczeni?

– "Jesteśmy i to bardzo. Rozgrywki ligowe we Włoszech są wyczerpujące psychicznie i fizycznie, o czym pewnie wiecie od swoich przedstawicieli w Serie A1. Ale nie mogliśmy odmówić trenerowi, który powiedział, że bez nas będzie niezwykle trudno wywalczyć awans do mistrzostw świata. Poprosił, żebyśmy skrócili urlop tak, by zdążyć z formą do sierpniowego turnieju. Ja osobiście nie wyobrażam sobie żeby Bułgarii zabrakło na mistrzostwach świata w 2010 roku. Gdybym odpuścił ten turniej i nie uzyskalibyśmy kwalifikacji, byłoby mi po prostu wstyd. To mój obowiązek, żeby reprezentować kraj."

Wracając do pojedynków z Polakami – kto spośród tych najmłodszych w kadrze Castellaniego zwrócił twoją szczególną uwagę?

– "Bartosz Kurek. Pamiętam go z Ligi Światowej sprzed dwóch lat – wtedy niczym specjalnym się nie wyróżniał. Dziś jest zupełnie innym graczem i robi naprawdę spore wrażenie. Uważam, że za kilka lat będzie jednym z najważniejszych zawodników polskiej kadry. Świetnie prezentuje się też Marcin Możdżonek – to prawdziwy "killer" na bloku."

*rozmawiała Ilona Kobus (plusliga.pl)

*więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved