Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wakacyjne zgrupowanie radomskich siatkarek

Wakacyjne zgrupowanie radomskich siatkarek

fot. archiwum

Zawodniczki AZS-u Politechniki Radomskiej wyjadą na zgrupowanie do ośrodka szkoleniowego w Dziwnówku, gdzie pracować będą głównie nad kondycją. Wcześniej jednak podopieczne Aleksandra Klimczyka czeka tydzień przygotowań na własnych obiektach.

Pokazowy występ przed World Grand Prix w Kielcach był niewątpliwie wyróżnieniem dla radomskiej ekipy. Siatkarki zmierzyły się z AZS-em KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, jednak wynik rywalizacji nie był najważniejszy. Test-mecz przed turniejem wypadł okazale, a zawodniczki rozegrały na oczach władz Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) dwa sety. Dodatkową atrakcją wyjazdu do Kielc była możliwość podziwiania reprezentacji Polski w spotkaniach z Tajlandią, Holandią i Japonią.

W ciągu kolejnych dni drużyna nie będzie leniuchować. Trener Klimczyk zaplanował po dwie jednostki treningowe dziennie. Pewne jest, że w zespole AZS-u w nadchodzącym sezonie zobaczymy kilka nowych zawodniczek. O ile Marzena Dobosz i Anna Wysocka kibicom w Radomiu są już doskonale znane, sporym wzmocnieniem mogą okazać się również Natalia Karbowska (Siatkarz Wieluń), Sandra Duma (Calisia Kalisz), Magdalena Cieplak (Szóstka Biłgoraj), Emilia Sekutowska (KSZO Ostrowiec) i Joanna Walczak (Start Łódź). Niewątpliwie najwięcej emocji będą budzić występy Amerykanki Phatty Arbuckle, która prywatnie jest narzeczoną Sirianisa Mendeza Hernandeza, siatkarza Jadaru.

Po powrocie z nadmorskiego obozu w planach zespołu jest rozegranie cyklu meczów sparingowych. Między innymi 12-13 września akademiczki wystąpią w Turnieju o Puchar Rektora Politechniki. Kolejnym etapem przygotowań będą mecze kontrolne na turniejach w Częstochowie i Biłgoraju.Nie znamy jeszcze terminarza rozgrywek oraz wszystkich zespołów, z którymi przyjdzie nam rywalizować w nadchodzącym sezonie. Mmamy małe braki, jeśli chodzi o środkowe bloku. Na razie spokojnie trenujemy, a ostateczna kadra wyklaruje się po spotkaniach kontrolnych – mówi trener Klimczyk.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved