Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pracujący GTPS Gorzów

Pracujący GTPS Gorzów

fot. archiwum

GTPS Gorzów jako pierwszy rozpoczął przygotowanie do sezonu 2009/2010. Trener Gerymski zaplanował pracę na dwanaście tygodni. W tym czasie siatkarze pojadą na dwutygodniowy obóz, wezmą udział w turnieju plażowym oraz rozegrają cykl sparingów.

Tegoroczna kadra GTPSu Gorzów zdecydowanie różni się od tej, którą mieliśmy okazję oglądać w poprzednim sezonie. W drużynie jest aż siedmiu nowych graczy: środkowy Adrian Hunek (z Orła Międzyrzecz) i rozgrywający Konrad Woroniecki (z Pronaru Hajnówka), którzy wracają po 3 latach do Gorzowa, przyjmujący Jakub Mach (z Resovii Rzeszów), Bartosz Mischke (z UAM Poznań) Piotr Adamowicz (wychowanek z drużyny juniorskiej), atakujący Adrian Szlubowski oraz libero Kamil Ratajczak (obaj z PWSZ Nysa). Przez kolejny sezon w barwach GTPSu zagrają środkowi Michał Stępień i Paweł Kupisz, rozgrywający Łukasz Wroński, przyjmujący Krzysztof Grzesiowski oraz atakujący Marcin Olichwer. Średni wiek tegorocznego zespołu to niespełna 24 lat. Treningi wznowiono 14 lipca.

Praca, praca i jeszcze raz praca

Trener Gerymski zaplanował pracę na dwanaście tygodni – odpowiednio ją oczywiście urozmaicając. Sezon rozpoczął się standardowo od pomiarów i ćwiczeń ogólnorozwojowych. Siatkarze poza klasycznymi zajęciami w hali trenowali na stadionie. Do końca sezonu przygotowawczego zawodnicy będą pojawiać się 2-3 razy tygodniowo na siłowni oraz uczęszczać na aerobik i aqua aerobik do klubu „Easy Line". Drużyna spotyka się codziennie na dwóch jednostkach treningowych. 2 sierpnia siatkarze wyjechali na obóz do Kielnarowej (obok Rzeszowa), gdzie spędzą dwa tygodnie. – Przez trzy tygodnie pracowaliśmy w Gorzowie, ale dopiero teraz rozpoczniemy właściwą pracę. Na obóz zaplanowałem już specjalistyczne treningi. Będziemy ćwiczyć wytrzymałość oraz konkretne elementy siatkarskie takie jak technika bloku, obrona – mówi trener gorzowian Sławomir Gerymski.

Po powrocie zawodnicy pokażą się z wakacyjnej strony, ponieważ 29 sierpnia wystąpią w plażowym memoriale Marka Cholawy w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nierzymiu. Rozgrywki mają oczywiście na celu rozwój sportowy, ale na pewno nie zabraknie zabawy. Kolejno siatkarzy czeka turniej w Babimoście (4-5.09) oraz tradycyjny już Memoriał Ryszarda Świątkiewicza, którego będą gospodarzem (19-20.09). – Postaramy się potrenować także z naszymi sąsiadami, czyli drużynami z drugiej ligi takimi jak Sulechów czy Sulęcin, jeżeli oczywiście wyrażą chęci gry – dodaje trener.Kilka znaków zapytania

Od 3 sierpnia rusza remont hali sportowej przy ulicy Czereśniowej w Gorzowie. Zaplanowano malowanie, ocieplenie, wymianę trybun, łazienek, szatni, instalacji elektrycznej. Ze starego obiektu pozostanie w gruncie rzeczy tylko parkiet. Brzmi to jak doskonała wiadomość, nie jest jednak tak kolorowo. W związku z tym klub zmuszony jest do szukania nowej sali tuż przed ligą. Jeszcze nie wiadomo, gdzie siatkarze będą trenować po powrocie z obozu. – Na razie poszukujemy jakiegoś ustronnego miejsca w lesie – komentuje krótko trener.

Prawdopodobnie nie odbędzie się planowany na 12-13.09 turniej w Międzyrzeczu. Na stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej pojawiła się oficjalna informacja o skreśleniu z listy uczestników Orła, który nie uregulował należności finansowych. Międzyrzecki zarząd planuje odwołanie, ale na dzień dzisiejszy GTPS Gorzów pozostał jednym I-ligowym klubem w województwie lubuskim. Także derby, na które kibice zawsze czekają z utęsknieniem, w tym sezonie mogą się nie odbyć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved