Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Michał Kądzioła: Mam nadzieję, że będziemy w szczytowej formie

Michał Kądzioła: Mam nadzieję, że będziemy w szczytowej formie

fot. archiwum

- Dwa lata temu udało nam się wygrać swój pierwszy historyczny mecz w World Tourach właśnie w tym miejscu. W tym roku chcielibyśmy poprawić ten wynik i wygrać kilka meczów - mówi przed turniejem SWATCH FIVB World Tour 2009 Mazury Open, Michał Kądzioła.

Turniej w Starych Jabłonkach został okrzyknięty najlepszym i najlepiej zorganizowanym turniejem na świecie. Bardzo cieszy mnie fakt, że takie miano przypisuje się turniejowi w Polsce. Dwa lata temu udało nam się wygrać swój pierwszy historyczny mecz w World Tourach właśnie w tym miejscu. W tym roku chcielibyśmy poprawić ten wynik i wygrać kilka meczów – podkreśla Kądzioła. – Przede wszystkim jednak chcemy jak najlepiej zaprezentować sie przed naszą publicznością, która będzie dla nas dodatkową motywacją .

Warto przypomnieć, że w swojej dotychczasowej karierze duet Kądzioła/Szałankiewicz najlepszy wynik w World Tourach zanotował w zeszłym roku podczas turnieju w Manamie – zajął wówczas piąte miejsce. Czy jest szansa na poprawę tego rezultatu w Starych Jabłonkach? – Boisko pokaże – mówi z uśmiechem Kądzioła. – Wiele będzie zależało od dyspozycji danego dnia, od tego, kogo będziemy mieli po przeciwnej stronie siatki i jakie będą warunki pogodowe. Przed samym turniejem mamy czterodniowy obóz i mam nadzieję, że po nim będziemy w szczytowej formie .

W turnieju głównym zawodów, oprócz Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza, udział zagwarantowany mają także Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz zdobywcy dzikiej karty – Grzegorz Klimek i Rafał Szternel. W eliminacjach wystąpią cztery polskie pary: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, Marek Leźnicki i Damian Wojtasik, Dominik Witczak i Damian Lisiecki oraz Bartosz Lewicki i Paweł Pełka.W rozgrywkach żeńskich w turnieju głównym na pewno zobaczymy Monikę Brzostek i Karolinę Sowałę, Katarzynę Urban i Joannę Wiatr oraz Darię Paszek i Renatę Bekier. W kwalifikacjach brać będą z kolei udział pary Soja/Samul, Konieczka/Gancarczyk, Kołosińska/Michoń-Szczytowicz oraz Eska/Gałek.

* Rozmawiała: Aneta Stożek

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved