Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Konferencja po meczu Polska – Japonia

Konferencja po meczu Polska – Japonia

fot. archiwum

Reprezentacja Polski po raz pierwszy wygrała mecz na turnieju World Grand Prix organizowanym w Polsce. Według trenera Japonek, przyczyną porażki jego drużyny było słabe przyjęcie.

Erika Araki (kapitan reprezentacji Japonii) – Duże rozczarowanie, że znowu przegrałyśmy. Tym bardziej przykro, bo w drugiej i trzeciej partii miałyśmy piłki setowe a mimo to ich nie wygrałyśmy. Jutro wracamy do Osaki by odbudować naszą drużynę. Musimy popracować nad elementami, które szwankowały.

Dorota Świeniewicz (kapitan reprezentacji Polski) – Bardzo się cieszę, bo po raz pierwszy w tym turnieju mogę odebrać gratulacje od przeciwniczek. Tym bardziej się cieszymy, że było to nasze pierwsze zwycięstwo w cyklu Grand Prix na własnym terenie, a była to już czwarta edycja. Na pewno dzięki temu zwycięstwu wyjedziemy w lepszych nastrojach do Azji.

Masayoshi Manabe (trener reprezentacji Japonii)- Według mnie głównym i jedynym czynnikiem naszej porażki było nasze złe przyjęcie. Musimy popracować nad tym elementem w kraju.Jerzy Matlak (trener reprezentacji Polski)- Z przebiegu meczu nie wynikało że to przyjęcie Japonek było takie złe. Bardzo się cieszę ze zwycięstwa chociaż w naszej grze nic się nie zmieniło. Tyle tylko, że wygraliśmy. Jest to historyczny sukces, bo jeszcze nigdy polska drużyna nie wygrała meczu na polskiej ziemi. To tyle.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved