Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Castellani: Nie damy się złamać!

Daniel Castellani: Nie damy się złamać!

fot. archiwum

Trener reprezentacji Polski Daniel Castellani jest podłamany kontuzją Sebastiana Świderskiego i brakiem pięciu ważnych zawodników, ale zapowiada twardą walkę młodzieży o dobre wyniki - czytamy w poniedziałkowym "Przeglądzie Sportowym".

Jeśli po kontuzjach Michała Winiarskiego i Mariusza Wlazłego można było mówić o poważnych kłopotach reprezentacji Polski siatkarzy, to piątkowy uraz Sebastiana Świderskiego sprawia, że użyć trzeba określenia kataklizm. Tuż przed najważniejszymi imprezami roku z drużyny Daniela Castellaniego wypadło równocześnie trzech najbardziej cenionych na europejskich parkietach zawodników. Czy po stracie trzech gwiazd można mieć jeszcze w ogóle nadzieję na więcej niż kwalifikację do mistrzostw świata i przyzwoity występ we wrześniowych mistrzostwach Europy?

Selekcjoner reprezentacji nie załamuje rąk, ale by zobaczyć, w jakim żyje stresie, wystarczyło spojrzeć w piątek na jego minę, gdy na boisko upadł Paweł Zagumny. Czwarty poważny cios mógłby być już tym nokautującym. (…)

Trener Castellani tylko kręcił z niedowierzaniem głową: – Mamy kłopoty, nie da się ukryć. Ale zrobimy wszystko, żeby je przezwyciężyć. Fakt, że po stracie Sebastiana w trzecim secie zespół zdołał się pozbierać i wygrać kolejne dwa, musi jednak cieszyć. Ci siatkarze mają charakter i jeszcze wiele razy to udowodnią. Muszą teraz zastąpić starszych, kontuzjowanych kolegów. Innego wyjścia nie ma – powiedział nam Argentyńczyk i dodał, zaciskając pięść: – Podczas kwalifikacji do mistrzostw świata też wyrwiemy przeciwnikom każdą piłkę. Nie odpuścimy żadnego punktu i awansujemy, nawet po wyniku 40:38 w decydującym secie. Zrobimy to także dla tych kontuzjowanych chłopaków. Dramat Sebastiana jest ogromny. Jesteśmy z nim w tych trudnych chwilach .* Żelisław Żyżyński (Przegląd Sportowy)
* więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved