Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Damian Lisiecki: Mamy problem z wydolnością

Damian Lisiecki: Mamy problem z wydolnością

fot. archiwum

Beach Ball Tour 2009 wkracza w decydującą fazę. Aktualni Mistrzowie Polski w Siatkówce Plażowej  - Damian Lisiecki i Dominik Witczak podczas ostatniego turnieju eliminacyjnego stanęli na najniższym stopniu podium. O ich grze opowiada Damian Lisiecki.

Strefa Siatkówki: Tydzień temu nie udało Wam się stanąć na podium. W Ustce wskoczyliście na pierwszy stopień. To znaczy, że za dwa tygodnie w Niechorzu zajdziecie jeszcze wyżej?

Damian Lisiecki: – Oby ta forma rosła. Mamy problem bardziej z wydolnością, niż z formą. Przez to, że fizycznie nie wytrzymujemy, nie ma dokładności, takiej jak byśmy chcieli i przegrywamy niektóre meczy i sety.

Z tego wynikają przestoje w grze, które dosyć często wam się zdarzają?– Mamy takie dwa, trzy, czasami cztery punkty przestojów, przez co nie ma stabilności gry. Dlatego też przeciwnicy nas doganiają, albo w końcówkach wygrywają.

W Ustce przegraliście jedynie mecz półfinałowy z młodą parą Kantor/Łosiak. Wolicie grać z przeciwnikami, których już znacie od lat?

– To jest taki podział na tych chłopaków, którzy cały czas trenują na piasku i tych, którzy schodzą z hali i muszą przystosować się do piasku przez krótki okres czasu. To było widać na tym meczu. My po prostu mimo większego doświadczenia fizycznie nie wytrzymaliśmy tego spotkania.

I to było przyczyną porażki w półfinale?

– Kantor i Łosiak bardzo spokojnie i mądrze grają już w tym wieku. To jest bardzo duży ich atut. Mam nadzieję, że tak się będą rozwijać przez cały czas.

Młodzi zdobywają najwyższe laury na zawodach międzynarodowych. W seniorskiej siatkówce plażowej takich sukcesów już nie mamy. Dlaczego?

– Polacy są w gorącej wodzie kąpani. Myślę, że trzeba zainwestować trochę czasu i kwestii organizacyjnych, żeby osiągnąć sukces.

Czy to znaczny, że musimy zaczekać, aż ci młodzi zawodnicy przejdą do kategorii seniorów?

– Im ten poziom organizacyjny będzie rósł i im więcej będzie taki par, jak Kantor/Łosiak, tym większa szansa, że będziemy mieli w przyszłości olimpijczyków i będziemy być może walczyć o medale.

*Rozmawiał Łukasz Skorupa (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved