Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bocian Janek maskotką Mistrzostw Europy Kobiet

Bocian Janek maskotką Mistrzostw Europy Kobiet

fot. archiwum

W trakcie oficjalnej konferencji prasowej zorganizowanej 3 sierpnia w siedzibie PKOL nastąpiło podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Siatkowej a PKN ORLEN oraz uroczyste przedstawienie Maskotki Mistrzostw Europy.

List sygnowali Prezes PZPS Mirosław Przedpełski oraz Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN Leszek Kurnicki. W uroczystości udział wzięli także: Wiceprezydent CEV Jan Hronek, Sekretarz Stanu w MSiT Adam Giersz, przedstawiciele miast gospodarzy ME oraz Reprezentacja Polski Kobiet w Piłce Siatkowej.

Na konferencji powiedzieli:

Prezes PZPS Mirosław Przedpełski: Jest to dla mnie osobiście bardzo wzruszający moment. Po odejściu poprzedniego sponsora tytularnego Mistrzostw Europy nie wyobrażałem sobie żeby nowy sponsor mistrzostw starego kontynentu w Polsce nie był związany z Polską. Dzięki aktywności PZPS udało się pozyskać na sponsora tytularnego CEV największą polską firmę. Jestem przekonany, że dzięki współpracy z Orlenem uda nam się zorganizować Mistrzostwa Europy w Polsce na najwyższym poziomie. Szczególnie chciałbym podziękować panu prezesowi Jackowi Krawcowi za osobiste zaangażowanie w rozmowy których efektem finalnym będzie podpisanie umowy sponsorskiej. Jednym z celów organizacyjnych jakie przed sobą stawiamy jest pokazanie Europie innej lepszej jakości organizowania imprez sportowych.Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN Leszek Kurnicki: Dla PKN ORLEN jest to ogromny powód do radości. Zostaliśmy tytularnym sponsorem ME Kobiet w Piłce Siatkowej. PKN ORLEN od lat postrzega sport, jako bardzo ważną platformę komunikacji marketingowej i nieustannie poszukuje nowych pól zaangażowania sponsoringowego. Naszym absolutnym priorytetem w kontekście sponsoringu sportowego jest dostarczanie polskim kibicom emocji na najwyższym poziomie. Zatem przyjęcie tytułu sponsora ME Kobiet w Piłce Siatkowej jest naturalna konsekwencją zapisów naszej strategii marketingowej. Kryzys to świetna szansa, aby podejmować działania pozostające dotychczas poza zasięgiem. Wydatki marketingowe należy bowiem postrzegać jako inwestycje, które w perspektywie długookresowej przyniosą wzrost udziałów w rynku i zwiększą naszą konkurencyjność.

Wiceprezydent CEV Jan Hronek: Gratuluję PZPS i PKN Orlen. Nie od dziś wiadomo, że polscy kibice są najlepsi na świecie, Polska Federacja jest najlepsza w Europie. Gdy odszedł poprzedni sponsor, Prezes PZPS przyszedł do nas i powiedział, że Mistrzostwa Europy w Polsce muszą mieć Polskiego sponsora tytularnego. Od słów szybko przeszło do czynów. Dziś już wiemy, że to właśnie PKN Orlen został sponsorem tytularnym. Wierzę, że Mistrzostwa Europy Kobiet w Polsce będą najlepszymi Mistrzostwami Europy w historii tych rozgrywek.

Sekretarz Stanu w MSiT Adam Giersz: Siatkówka w Polsce jest niezwykle popularna i jest to popularność niespotykana w innych europejskich krajach. Wynika to z bardzo dobrych działań marketingowych podejmowanych przez PZPS i jest niewątpliwe wzorem dla innych związków sportowych w Polsce. Jak widać na tym przykładzie obawy co do sponsorowania przez spółki skarbu państwa wydarzeń sportowych okazało się płonne. Chciałbym życzyć naszym zawodniczkom przede wszystkim sukcesów.

Maria Maciaszczyk Wiceprezydent Łodzi: Jest mi niezmiernie miło, że reprezentuje miasto w którym będą grały nasze dziewczyny. Obiecujemy że damy z siebie wszystko żebyśmy mogli razem cieszyć się z medalu.

Arkadiusz Godlewski Wiceprezydent Katowic: Gratuluje PZPS i PKN Orlen podpisania listu intencyjnego. Wszystkim kibicom w Polsce Katowice kojarzą się ze spodkiem – spodek z wspaniałymi emocjami sportowymi. W tym roku kosztem ponad 60 milionów dokonaliśmy modernizacji hali i jej otoczenia. Wierzę, że jeszcze nie raz spotkamy się wszyscy w tak gościnnym dla siatkówki katowickim Spodku.

Konstanty Dombrowicz Prezydent Bydgoszczy: Zapraszam Państwa do Bydgoszczy na mecze Mistrzostw Europy Kobiet. Co prawda reprezentacja Polski nie zagra w Łucznice nie mniej jednak emocji na pewno nie zabraknie. Jak Państwo wiedzą Bydgoszcz zawsze stawia na sport, na siatkówkę. Tak jest również tym razem.

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowano również oficjalną maskotkę Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej – Bociana Janka.

Organizator imprezy Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił wśród kibiców siatkówki konkurs na maskotkę Mistrzostw Europy.

Spośród nadesłanych 1237 zgłoszeń specjalnie powołane jury w składzie: Prezes PZPS Mirosław Przedpełski, Sekretarz Generalny PZPS Bogusław Adamski, Dyrektor Marketingu ME Tomasz Redwan, Kapitan Reprezentacji Polski Dorota Świeniewicz, wybrało jeden projekt które przedstawiły, aż cztery osoby.

Najlepszym znakiem rozpoznawczym Mistrzostw, a tym samym maskotką turnieju wybrano bociana o imieniu Janek.

Bocian będzie kibicował wszystkim drużynom podczas Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej Kobiet Polska 2009.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved