Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Na World Tour przyjeżdżają biało-czerwoni

Na World Tour przyjeżdżają biało-czerwoni

fot. archiwum

Większość zawodników zjeżdża się już do Starych Jabłonek, gdzie od wtorku rozpocznie się turniej z cyklu World Tour z udziałem najlepszych na świecie siatkarek i siatkarzy. Pierwsze mecze (siedem spotkań) preeliminacyjne odbędą się jednak już w poniedziałek.

Pod Ostródę w poniedziałek zawita także kadra Polski. W rywalizacji siatkarzy w turnieju głównym nasz kraj reprezentować będą Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel, Jakub Szałankiewicz/Michał Kądzioła oraz Grzegorz Klimek/Rafał Szternel (dzika karta). W eliminacjach nie zabraknie par Marek Leźnicki/Damian Wojtasik, Bartosz Lewicki/Paweł Pełka oraz Piotr Kantor/Bartosz Łosiak. Ci ostatni dwa tygodnie temu wywalczyli złoty medal mistrzostw Europy do lat 18. Na liście rezerwowych znaleźli się natomiast Damian Lisiecki/Dominik Witczak, czyli aktualni mistrzowie Polski.

Jeszcze do niedawna cieszyliśmy się, kiedy z wyżej notowanymi rywalami wygraliśmy seta – mówi Sławomir Robert, selekcjoner kadry mężczyzn. – Teraz zaczyna nie wystarczać nam zwycięstwo w meczu. Robimy postępy, ale na sukcesy przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

W zmaganiach pań w turnieju głównym także wystartują trzy pary: Monika Brzostek/Karolina Sowała, Katarzyna Urban/Joanna Wiatr oraz Daria Peszek/Renata Bekier (dzika karta). O awans z eliminacji będą walczyły Paulina Eska/Beata Gałek, Dorota Konieczka/Aneta Garncarczyk, Kinga Kołosińska/ Magdalena Michoń-Szczytowicz oraz Izabela Soja/Olga Samul.Eliminacje do turnieju głównego odbędą się 4 i 5 sierpnia (odpowiednio kobiety i mężczyźni). Finały kobiet zaplanowano na sobotę (8 sierpnia), zwycięskie pary mężczyzn poznamy z kolei w niedzielę (9 sierpnia). Pula nagród dla zwycięzców wynosi 380 tys. dolarów.

Autorem tekstu jest Sebastian Woźniak

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved