Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W SPSie stawiają na młodzież

W SPSie stawiają na młodzież

fot. archiwum

Nowy prezes, nowy trener, cel ten sam, co w minionym sezonie: w jak najkrótszym czasie powrócić do I ligi. W drużynie SPS-u Politechniki Częstochowskiej w ostatnim okresie sporo zmian, a w klubie chce się stawiać przede wszystkim na młodzież.

Miniony sezon dla drugoligowych siatkarek nie był do końca udany. Drużyna miała walczyć o powrót do pierwszej ligi, jednak zajęła dopiero piąte miejsce. Już po zakończeniu rozgrywek doszło do kilku zmian. Ukonstytuował się nowy zarząd klubu. Na jego czele stanął dr Kazimierz Łyczko. Dyrektorem sportowym klubu pozostał Janusz Majkusiak. – "Cel, który postawiliśmy przed sobą, jest jeden. W jak najkrótszym czasie powrócić do grona pierwszoligowców" – mówi Majkusiak."Aby to zrealizować, musimy mieć odpowiedni budżet. Na razie wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć bardzo młodą drużynę, opartą przede wszystkim na wychowankach."

W SPS-ie zmienił się też szkoleniowiec. Pierwszym trenerem nie będzie już Andrzej Solski. Zastąpił go Jakub Kuziorowicz. Przed rokiem był on asystentem Solskiego, teraz włodarze klubu postanowili dać mu szansę na to, aby poprowadził samodzielnie drugoligowy zespół. – "Wspomagać go najprawdopodobniej będzie nowy członek zarządu naszego klubu Stanisław Sosnowski" – dodaje dyrektor sportowy SPS-u. – "Był on kiedyś trenerem zawodniczek z Blachowni. A co z Andrzejem Solskim? Zaproponowaliśmy mu pracę z grupami młodzieżowymi." W nowym sezonie nie będzie już w barwach Politechniki Urszuli Jędrys Szynkiel i Anny Antos. Ta pierwsza nie przedłużyła kontraktu, Antos po zakończeniu nauki w szkole średniej wybrała studia we Wrocławiu. Kto na ich miejsce? – "Ciągle szukamy, ciągle prowadzimy rozmowy" – mówi Majkusiak."Zależy nam na tym, aby pozyskać do zespołu zawodniczki, które chciałyby połączyć studiowanie w Częstochowie z grą w naszym klubie. Prowadzimy rozmowy, jednak teraz jest za wcześnie, aby mówić o jakichś konkretnych nazwiskach."

Siatkarki Politechniki przygotowania do sezonu rozpoczną 6 sierpnia. Przez kilka dni będą trenowały w Częstochowie, później wyjeżdżają na zgrupowanie do Wisły. Po powrocie z Beskidów kadra wyjedzie nad morze. Drugie zgrupowanie – tym razem w Dziwnówku – rozpocznie się 20 sierpnia. We wrześniu częstochowskie siatkarki mają w planach kilka sparingów i udział w towarzyskich turniejach, m.in. w Jaworze i Radomsku. Pod koniec września SPS będzie organizatorem międzynarodowego turnieju, który odbędzie się z okazji obchodów 60-lecia Politechniki Częstochowskiej.Autor: Cezary Wahelka

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved