Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Turniej w Ustce pod znakiem zmian i kontuzji

Turniej w Ustce pod znakiem zmian i kontuzji

fot. archiwum

Rozpoczął się ostatni już turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. W Ustce kilka czołowych par wystartowało w innych niż dotychczas składach osobowych. W turnieju głównym o rankingowe punkty gra obecnie 16 zespołów.

– We wczorajszych eliminacjach wystartowało 26 par – opowiada o piątkowych zawodach Wojciech Klęsk , komisarz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Powinno być więcej. Nie zgłosiła się pary Tomasz Groja / Michał Tokarski oraz Dariusz Tkaczuk / Mateusz Zarankiewicz . Nie dojechali także Karol Szczepanik i Damian Kostrzewa . Były to pary z punktami rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej – dodaje komisarz.

W Ustce rozbite zostały dwie rozstawione pary. – Z powodu kontuzji zamiast Sebastiana Sobczaka gra Robert Żuchowski z Damianem Słomką . A w turnieju głównym, czyli w czołowej ósemce, Tomasz Wieczorek miał grać z Rafałem Kubiakiem , ale ten zawodnik też jest kontuzjowany i w jego miejsce gra Patryk Fogel opowiada o kolejnych zmianach osobowych komisarz.

Jak na razie nie wiadomo, czy te pary wystąpią za dwa tygodnie w wielkim finale w Niechorzu. – Nie wiemy, na ile poważne są to kontuzje – mówi Wojciech Klęsk. – To wszystko będzie rozpatrywał w poniedziałek na podstawie zaświadczeń lekarskich Polski Związek Piłki Siatkowej, wydział siatkówki plażowej. Zawodnicy mają obowiązek w ciągu 24 godzin od zakończenia turnieju głównego dostarczyć te dokumenty do PZPS-u. W przeciwnym razie grozi im utrata punktów rankingowych – tłumaczy regulamin komisarz zawodów.Lista zawodników turnieju głównego w Ustce:

1 Klimek Grzegorz / Krymarys Michał
2 Kantor Piotr / Łosiak Bartosz
3 Radojewski Mateusz / Melnarowicz Marcin
4 Żuchowski Robert / Słomka Damian
5 Pucuła Robert / Domański Rafał
6 Sznicer Mateusz / Kantor Marcin
7 Jeton Przemysław / Bernyś Michał
8 Siewiorek Emil / Nowak Marcin
9 Witczak Dominik / Lisiecki Damian
10 Popek Dawid / Księżarek Bartosz
11 Łyczko Kamil / Łukasik Adam
12 Lech Jarosław / Sińczak Tomasz
13Leźnicki Marek / Wojtasik Damian
14 Podwójcik Wojciech / Pliński Wojciech
15 Baran Patryk / Baran Krzysztof
16 Wieczorek Tomasz / Fogel Patryk

W sobotę i niedzielę na plaży w Ustce rozgrywane będą mecze ostatniego już turnieju eliminacyjnego. Po weekendzie poznamy 24 pary, które zmierzą się podczas finału Mistrzostw Polski w Niechorzu.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved