Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Są tacy, którzy o awansie myślą poważnie

Są tacy, którzy o awansie myślą poważnie

fot. archiwum

- Chcemy awansować do rundy finałowej, ale niektórzy nasi siatkarze poważnie myślą też o awansie do I ligi. Bo jeśli nie zrobią tego teraz, to pewnie nas opuszczą - mówi trener drugoligowego AZS-u Zielona Góra Tomasz Paluch.

Ostatni sezon w drugiej lidze nie wyszedł drużynie zielonogórskich akademików. Szósta lokata nie zadowoliła nikogo, pozostał duży niedosyt. – Ambicje mieliśmy zdecydowanie większe, ale w końcówce sezonu zasadniczego graliśmy słabo – mówi trener AZS Tomasz Paluch . – W nadchodzącym sezonie chcemy uniknąć takiej sytuacji .

Mamy być mocniejsi

W tej chwili zielonogórscy siatkarze jeszcze odpoczywają. To się zmieni za dwa tygodnie, kiedy zespół rozpocznie ostre przygotowania do nowych rozgrywek. – Teraz jeszcze jesteśmy na etapie budowania składu, ale podstawowy trzon drużyny już mamy, większość zawodników została z nami, ale są też nowi gracze – powiedział Tomasz Paluch . Zespół ma być mocniejszy. Świadczyć ma o tym zatrudnienie m.in. Piotra Borkowskiego , ostatnio zawodnika Oriona Sulechów. Czołowy przyjmujący drugoligowych rozgrywek w poprzednim sezonie stanowił o sile sulechowskiej drużyny. – Zawodnik studiuje u nas, dlatego namówiliśmy go, żeby zagrał z nami – stwierdził Tomasz Paluch . – Nie było łatwo, bo miał on propozycje nawet z klubów pierwszoligowych .Kolejnym kluczowym graczem AZS ma być – nomen omen – Łukasz Klucznik . Rozgrywający wrócił do Zielonej Góry po rocznym wypożyczeniu do Orła Międzyrzecz. Zawodnicy, którzy również zasilą ekipę akademików, to studenci pierwszego roku Uniwersytetu Zielonogórskiego – Piotr Gałka , Robert Bitner i Mateusz Świerzewski. Tomasz Paluch uważa, że szczególnie ten ostatni może już w nadchodzącym sezonie mocno pomóc drużynie. Będzie grał na pozycji środkowego. – Jego atuty to dobre parametry, jeśli chodzi o skoczność i dynamikę w grze – powiedział szkoleniowiec AZS. – Pozostali młodzi gracze to też materiał na dobrych siatkarzy. Jednym z nich będzie również nasz zawodnik Wiktor Zasowski.

Finały, a może coś więcej

Sezon, który rozpocznie się za niespełna dwa miesiące, ma być dla zielonogórzan lepszy od poprzedniego. – Naszym celem jest awans do czołowej czwórki i dobra gra w finałach rozgrywek – zakłada Tomasz Paluch.Jednak cel to jedno, możliwości drugie, a umiejętności trzecie. Jeśli wszystkie te składniki stanowić będą zgraną całość i dopisze nam szczęście, to możemy osiągnąć dobry wynik.

O awansie do pierwszej ligi w AZS głośno się nie mówi, ale… – Niektórzy nasi podstawowi zawodnicy stawiają sobie taki cel, chcą walczyć o awans – zdradza trener akademików. – To m.in. z tego względu, że kończą studia. I jeśli teraz nie uda im się awansować do pierwszej ligi, to pewnie będą musieli nas opuścić. Dlatego oczywiście nie wykluczam walki o awans.

Zanim ruszą ligowe rozgrywki, zielonogórską ekipę czeka urozmaicony okres przygotowań do sezonu. 16 sierpnia rozpocznie się 10-dniowe zgrupowanie w Zielonej Górze. Później zespół wyjedzie na Akademickie Mistrzostwa Polski do Krakowa. – Po powrocie przepakujemy tylko walizki i ruszamy na tygodniowy obóz do Mławy, który zakończymy grą w turnieju – mówi Tomasz Paluch . – Później trenować będziemy u siebie, a w międzyczasie rozegramy mecze Pucharu Polski, weźmiemy udział w dwóch, może trzech turniejach. Jeden z nich chcemy zorganizować w Zielonej Górze.

*Autorem tekstu jest Cezary Konarski (Gazeta Wyborcza)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved