Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > M. Sylla: W Szczecinie jest wielkie zapotrzebowanie na siatkówkę

M. Sylla: W Szczecinie jest wielkie zapotrzebowanie na siatkówkę

fot. archiwum

Mimo, iż siatkarzom Morza Bałtyk Szczecin nie udało się w poprzednim sezonie wywalczyć awansu do I ligi, to w niej zagrają. Stało się tak dzięki decyzji PZPS, który wykluczył z rozgrywek Jokera Piłę i Orła Międzyrzecz. O tej decyzji i przyszłości klubu dla Strefy Siatkówki opowiada kapitan Morza - Mateusz Sylla.

Radosław Nowicki: Cieszysz się, że po kilku latach siatkarskiego niebytu w końcu zagracie na zapleczu ekstraklasy?

Mateusz Sylla: Osobiście bardzo się cieszę, że po kilku latach zespół Morza Bałtyk zagra w I lidze, jednak ja podchodzę do tego bardzo spokojnie mając na uwadze przede wszystkim to, co się dzieje w Polskim Związku Piłki Nożnej, w którym podobnie jest problem z licencjami, a jeśli chodzi o grę w I lidze to taka myśl chodziła mi po głowie od kilku lat.

Zaskoczyła Cię decyzja PZPS-u?Trochę zaskoczyła mnie taka wiadomość, lecz gdzieś w eterze pojawiała się wcześniej informacja, że do takiej sytuacji może dojść. Chwała ludziom, którzy czytają oficjalne komunikaty PZPS i wyrazili chęć gry w odpowiednim czasie w I lidze w przypadku zwolnienia się miejsc.

Czy wejście do I ligi nieco "kuchennymi drzwiami" może być szansą dla szybszego rozwoju męskiej szczecińskiej siatkówki?

Zdecydowanie tak. W Szczecinie jest wielkie zapotrzebowanie na siatkówkę na coraz to wyższym poziomie szczególnie w sytuacji, w której doszło do wycofania żeńskiej drużyny – Piasta Szczecin z I ligi kobiet. Szczecin z bogatą historią siatkówki zasługuje przynajmniej na I ligową siatkówkę w męskim wydaniu.

Czy Twoim zdaniem klub jest gotowy na grę w I lidze?

Myślę, że najbliższe dni i tygodnie pokażą, czy klub jest na to gotowy. Z pewnością będzie to pracowity okres dla działaczy i wszystkich osób związanych z siatkówką, które chcą widzieć klub sportowy Morze-Bałtyk na I ligowych parkietach. Mam na uwadze także władze miasta Szczecin, gdyż klub liczy na wsparcie z ich strony. Wiadomo, że gra w wyższej klasie rozgrywkowej wiąże się przede wszystkim z wyższym budżetem, z poukładanymi sprawami organizacyjnymi, a także z wyższym poziomem sportowym prezentowanym przez zawodników.

Czy według Ciebie gra na zapleczu ekstraklasy przełoży się na większe zainteresowanie kibiców męską siatkówką?

Mam nadzieję, że tak. Już teraz dochodzą mnie słuchy, że ”skoro siatkarze Morza zagrają w I lidze to z chęcią będziemy wybierać się na mecze i dopingować”. Jeśli chodzi o publiczność w Szczecinie to jestem dobrej myśli, wielokrotnie już w II lidze gromadziła się duża rzesza kibiców i w trudnych momentach można było na nich liczyć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved