Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Gwiazdy siatkówki od wtorku w Jabłonkach

World Tour: Gwiazdy siatkówki od wtorku w Jabłonkach

fot. archiwum

- Organizujemy turniej z cyklu World Tour już po raz szósty, jednak zdajemy sobie sprawę, że ciągle musimy pokonywać poprzeczkę coraz wyżej podnoszoną, także przez nas samych - mówi Tomasz Dowgiałło, dyrektor zawodów Mazury Open.

We wtorek w małej miejscowości pod Ostródą ruszają eliminacje do jednego z najbardziej prestiżowych turniejów z cyklu World Tour z udziałem najlepszych siatkarek i siatkarzy. Finałowe spotkania zaplanowano na sobotę i niedzielę.

Sebastian Woźniak: Kiedy rozpoczynaliście starania o organizację World Tour po raz pierwszy w Starych Jabłonkach, obawialiście się, że impreza o tak wysokiej randze może nie odnieść sukcesu?

Tomasz Dowgiałło : – Przyznam się szczerze, że początkowo mieliśmy kompleks małej miejscowości. Nieśmiałość zweryfikowali sami zawodnicy i kibice, dlatego nasze obawy szybko zniknęły. W międzyczasie uczyliśmy się od najlepszych. Swoim charakterem przypominamy nieco kurort w Klagenfurcie, również możemy się pochwalić pięknymi widokami. Choć oczywiście są one zdecydowanie inne, u nas jest jeszcze spokojniej. Organizujemy turniej z cyklu World Tour już po raz szósty, jednak zdajemy sobie sprawę, że ciągle musimy pokonywać poprzeczkę coraz wyżej podnoszoną, także przez nas samych. I nie jest łatwo żyć z tą presją (śmiech). Niektórym wydaje się, że przygotowania odbywają się jedynie tuż przed imprezą, co wcale nie jest prawdą. Mimo że turniej dopiero się rozpoczyna, już dostaliśmy zaproszenie na październik, by omówić kwestie związane z przyszłorocznymi zmaganiami. Przede wszystkim chodzi o zapewnienia finansowe.

Więcej w Gazecie Wyborczej Olsztyn

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved