Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Szkoleniowy sparing wygrany przez Bułgarów

Szkoleniowy sparing wygrany przez Bułgarów

fot. archiwum

Podopieczni Daniela Castellaniego rozegrali cztery sety z siatkarzami kadry Bułgarii. Pierwsze trzy partie były rozgrywane do 15 pkt, zaś ostatni set do 25 wygranych "oczek". Sparing ten, zgodnie z wcześniejszą umową między trenerami, miał charakter czysto szkoleniowy.

Obaj trenerzy umówili się przed meczem, że trzy pierwsze sety rozegrane zostaną szkoleniowo. Na czym to polegało? Zdobycie punktu uwarunkowane było wygraniem dwóch akcji z rzędu. Skomplikowane? Być może, ale mimo to niezwykle cenne dla obu szkoleniowców. Daje bowiem możliwość sprawdzenia pewnych założeń taktycznych w walce z przeciwnikiem bez ryzyka przegrania meczu.

Spotkanie to umożliwiło też Danielowi Castellaniemu sprawdzenie na placu boju wszystkich zawodników. – Pamiętajmy, że trener staje przed dylematem wybrania zespołu na kwalifikacje do MŚ. Chciał zobaczyć, jak w sytuacjach meczowych, niejednokrotnie bardzo stresujących radzą sobie jego podopieczni, czy realizują założenia taktyczne, a przede wszystkim jak spisują się w samej grze – mówi Witold Roman, menadżer biało-czerwonych.

Bułgaria przyjechała do Bełchatowa w swoim najsilniejszym składzie, z Matejem Kazijskim na czele i niestety to goście w dzisiejszej konfrontacji byli lepsi. Różnicę na boisku najbardziej widać było w setach pierwszym i trzecim. I chociaż Polacy wygrali ostatnią partię to i tak nie udało im się do końca zatrzeć nie najlepszego wrażenia. – Wolałbym, żeby wygrali te pierwsze partie, które Bułgarzy grali najsilniejszym składem – przyznał po meczu Witold Roman.Ten ostatni set zarówno po jednej jak i drugiej stronie siatki rozegrali zawodnicy, którzy do tej pory mieli najmniejsze szanse pokazać się na placu gry. Czasem robi się tak, że wystawia się tych słabszych graczy do spółki z pierwszym rozgrywającym, żeby ci zawodnicy mogli pokazać, jak wyglądają ich możliwości z najlepszym rozgrywaczem. Żeby nie mogli później powiedzieć "nie mogłem skończyć, bo ten rozgrywający jest słaby" – dodaje Roman.Po dzisiejszym meczu, każdy z trenerów wyciągnie wnioski, bo obaj chcą jak najlepiej przygotować swoją drużynę przed jutrzejszym meczem. Bo myślę, że prawdziwym sprawdzianem tego, w jakim miejscu jesteśmy, będzie dopiero mecz przed publicznością.

Polska – Bułgaria 1:3
(8:15, 16:18, 9:15, 25:20)

Autorką tekstu jest Natalia Starosta, Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved