Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Patria mierzy w II ligę

Patria mierzy w II ligę

fot. archiwum

Kiedy rok temu w Sędziszowie Małopolskim powstawał klub Patria wielu znawców stukało się palcem w czoło twierdząc, że historia potoczy się tak jak w przypadku UKS Tęcza, który przez cały okres występów w III lidze, plątał się na dolnych rejonach tabeli.

W debiutanckim sezonie Patria była prawdziwą rewelacją rozgrywek, zajmując drugie miejsce. Ekipa z Sędziszowa w starciach z znacznie silniejszymi kadrowo zespołami wychodziła obronna ręką i doszła do półfinałowych gier o II ligę. Tam jednak zabrakło nieco doświadczenia. Działacze szybko wyciągnęli wnioski z debiutanckiego sezonu i już praktycznie domknęli skład.

Zespół opuściła Katarzyna Kutyła – przeniosła się do UKS MOSiR Jasło, w jej miejsce klub pozyskał Irenę Matejek (Siarka Tarnobrzeg). – Cały czas rozmawiamy z bardzo dobrą środkową – mówi prezes klubu Wiesław Kozieł.Jeśli dojdzie do tego transferu to możemy w ciemno startować w II lidze. Jesteśmy przygotowani na grę w tej klasie rozgrywkowej i wysłaliśmy pismo do PZPS z prośbą o dokoptowanie nas do II ligi w przypadku gdyby zwolniło się miejsce. Gdyby z tego nic nie wyszło powalczymy o awans, który jest naszym celem na ten sezon. Wysłaliśmy też pismo do PWZPS o zwiększenie ilości spotkań w III lidze, bo to co graliśmy w ubiegłym sezonie trudno nazwać rozgrywkami ligowymi.

Pełen profesjonalizmPatria od samego początku istnienia jest klubem profesjonalnym i stabilnym finansowo. Pod względem marketingowym przewyższa wszystkie zespoły w III lidze, a niewiele jest zespołów lepszych klasę wyżej. Do największych sponsorów klubu należą: PGNiG, Veolia – Transport Podkarpacie, Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Cyziówka, Firma Transport Spedycja Szeliga, Taurus, Miasto i Gmina Sędziszów Małopolski, Firma Mazak, Inter -Spoż, Węglobud. W tej chwili trwają rozmowy sponsorem strategicznym klubu, którego nazwa wejdzie w drugi człon nazwy zespołu, a jego przedstawiciel obejmie funkcję wiceprezesa ds. finansowych.

Od roku klub prowadzi działania promocyjne na szeroka skalę. Dzięki burmistrzowi miasta Kazimierzowi Kielbowi i dyrektor Gimnazjum Bożenie Michalskiej, powstała pierwsza w mieście klasa sportowa o specjalności piłka siatkowa. Dzięki współpracy z zarządem Firmy Veolia Transport Podkarpacie na czele z Pprezes Haliną Krasowską, każdego dnia w Polskę wyrusza ponad 200 autobusów z logotypami Patrii.

Siatkarski nabiał

W tym roku na rynek przy współpracy z miejscową mleczarnią wchodzi seria nabiału pod nazwą Patria. W tej chwili w sprzedaży jest Maślanka Patria, niebawem wejdzie do sprzedaży Kefir Patria potem mleko, ser i masło. – Myślimy długofalowo i idziemy wcześniej określoną drogą. Cel w przyszłym sezonie jest jeden – II liga – kończy prezes Patrii.

Autorem tekstu jest Rafał Myśliwiec

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved