Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Młodzi „Inżynierowie” o nowym klubie

Młodzi „Inżynierowie” o nowym klubie

fot. archiwum

OSRAM AZS Politechnika Warszawska będzie mogła w tym sezonie pochwalić się trzema juniorami biorącymi udział w mistrzostwach świata w Indiach.  O nowym klubie, w drugiej części rozmowy opowiadają Wojciech Włodarczyk i Jan Król.

Wracacie z mistrzostw świata i od razu zaczynają się przygotowania do ligi. Będzie czas na wakacje?

Wojciech Włodarczyk : – 12 sierpnia wracamy do kraju, a 17 zaczynamy przygotowania. Znajdzie się czas na wakacje. Zaplanowałem sobie je już dawno – spędzając czas nad morzem .

Trenujecie od półtora miesiąca, odczuwacie lekkie zmęczenie?Wojciech Włodarczyk : – Trenujemy dłużej niż półtora miesiąca, bo okres przygotowawczy trwa o wiele dłużej. Przykładowo na matury przyjechaliśmy prosto z Niemiec…

Teraz czeka was przejście z wieku juniora do wieku seniora

Wojciech Włodarczyk : – Granie na tym poziomie będzie wymagało od nas maksymalnego skupienia. Nie będzie miejsca na głupie błędy, które były dopuszczalne jeszcze w wieku juniorskim.

Jan, ty po roku rozłąki wracasz do stolicy…

Jan Król : – Nie jest to najszczęśliwsze określenie, bo w stolicy właściwie nie mieszkałem, przyjeżdżałem tu tylko na mecze, będąc przypisanym do warszawskiego Metra .

Politechnika po raz kolejny będzie najmłodszą drużyną

Jan Król : – Myślę, że cała liga się odmłodziła…

Wojciech Włodarczyk : – Ci starsi poszli szukać pieniędzy gdzieś indziej, przez co liga się odmładza. Sądzę, że ten zabieg dobrze podziała na polską siatkówkę. Należy się cieszyć, że młodzież otrzyma swoją szansę gry na najlepszych parkietach w kraju .

Można powiedzieć, że w Politechnice wraz z Karolem Kłosem będziecie „trójką przyjaciół z boiska"…

Jan Król : – Sporo czasu spędziłem z Karolem, graliśmy zarówno w Metrze, jak i w kadrze. Na pewno dzięki temu, że gra tutaj Karol będzie łatwiej nam zacząć i poznać się z drużyną .

Mówiliśmy o kadrze a jakich szans upatrujecie na grę w PlusLidze?

Wojciech Włodarczyk : – Chcielibyśmy dostać szansę pokazania się na parkiecie. Wygryźć kogokolwiek, zarówno w przypadku Janka, jak i moim będzie bardzo ciężko…

Jan Król : – Dodam, że o miejsce na ataku będę rywalizował z legendą polskiej siatkówki, od której mam nadzieje wiele się nauczyć. Jeśli zaskoczy mi gra, być może pozostanę na boisku na dłużej .

* rozmawiali Adrian Komorowski (azspw.com) i Tomasz Tadrała

Zobacz również :
Pierwszą część rozmowy z Wojciechem Włodarczykiem i Janem Królem

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved