Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Z pasją od 15 lat – Siatkówka u Malinowskich

Z pasją od 15 lat – Siatkówka u Malinowskich

fot. archiwum

Po raz pierwszy zorganizował u siebie zawody półtorej dekady temu i od tamtej pory - każdego lata, w tym samym miejscu, na boisku u Malinowskich rozgrywany jest turniej zespołów amatorskich  z regionu pyrzyckiego  (woj. zachodniopomorskie) i okolic.

Miejscową ludność w siatkówce rozkochał senior rodu Malinowskich – Michał. Już po raz 15. na domowym boisku rodziny Malinowskich w Giżynie (wieś w gminie Pyrzyce położona między jeziorami Będgoszcz i Miedwie) rozegrano amatorski turniej piłki siatkowej.

Jubileuszowe zmagania siatkarskie odbywały się dwuetapowo. Najpierw w dwóch grupach przeprowadzono eliminacje, z których dwie najlepsze ekipy uzyskiwały przepustkę do półfinałów. W tej części turnieju po dwa razy zwyciężali siatkarze Binowa i miejscowego Miedwiaka. Później okazało się, że to nie oni zagrali w najważniejszym meczu imprezy. W toczonych ‚na krzyż’ półfinałach binowianie odpadli po jednostronnym meczu z Backerem, a Miedwiak uległ nieoczekiwanie Kołbaczowi.

W stawce sześciu drużyn – najlepszą okazała się ekipa zakładowa Backera Pyrzyce, która w finale pokonała Kołbacz 2:0 (25:17, 25:21).W finale pyrzyczanie nie pozwolili rywalowi na zbyt wiele, pokonując ich (w całym turnieju grano do dwóch wygranych setów) pewnie w dwóch odsłonach. Podobny przebieg miało spotkanie ‚o brąz’, w którym Miedwiak zwyciężył Binowo.
Tegoroczna impreza zostanie zapamiętana na długo z racji deszczowych przygód. Ostatecznie kapryśna aura nie pokrzyżowała szyków organizatorom (rada sołecka Giżyna wspomagana przez pyrzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ) i turniej doprowadzono szczęśliwie do końca. Jednak w czasie półfinałów trzeba było osuszać boisko po intensywnej ulewie, a pracami naprawczymi kierował syn Michała Malinowskiego, Jacek.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Upominki dostali też najlepsi siatkarze, a wyróżnieni zostali: Artur Dworak (Miedwiak) – najlepszy atakujący, Grzegorz Krzemień (Kołbacz) – najlepszy rozgrywający i Jarosław Stec (Backer) – najlepszy broniący zawodnik turnieju.

Zwycięzcy turnieju zagrali w składzie: Jarosław Stec, Roman Stolarczyk, Marek Procyk, Dariusz Procyk, Tomasz Majchrzak, Andrzej Nawrocki, Krzysztof Morgiel i Roman Nizio.

*źródło tekstu: OSir Pyrzyce

 

źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved