Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Rywalki Polek w WGP – Japonia

Rywalki Polek w WGP – Japonia

fot. archiwum

W pierwszym turnieju World Grand Prix Polki zmierzą się ze wspomnianymi wcześniej drużynami Holandii, Tajlandii oraz Japonii. Wydaje się, że Araki i jej koleżanki będą groźnym przeciwnikiem dla podopiecznych Jerzego Matlaka.

Mimo, że Japonki od dłuższego czasu nie zdobyły żadnego medalu na międzynarodowej imprezie to wciąż są zaliczane do światowej czołówki i żadna drużyna nie może ich lekceważyć, bowiem jeśli da się kolokwialnie mówiąc rozhulać siatkarkom z Kraju Kwitnącej Wiśni, to są one niezwykle trudne do zatrzymania. Ponadto trzeba pamiętać, iż Japonki zawsze grają do końca. Nawet jeśli jakiś zespół wysoko prowadzi to musi „dobić" Azjatki, ponieważ jeśli tego nie zrobi, to ambitnie grające siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni potrafią odnieść zwycięstwo w meczu, który dla innych ekip byłby już całkowicie przegrany.

Jest to drużyna, której podstawowa broń to obrona, w której bryluje maleńka libero – Yuko Sano . Nie wiele większa jest rozgrywająca – Takeshita , która przy dobrym przyjęciu potrafi niemiłosiernie rozrzucić blok rywalek. Szybka, kombinacyjna i skuteczna gra sprawia, iż Japonki są niewygodnym rywalem dla innych zespołów. Dodatkowo posiadają umiejętność obijania bloku rywalek. Jednak gdy nie ma perfekcyjnego przyjęcia Azjatki potrafią pogubić się lub zostać zablokowane, a kilka siatkarskich czap z rzędu zdecydowanie wybija je z rytmu. Kluczem do zwycięstwa nad siatkarkami z Kraju Kwitnącej Wiśni jest dobra zagrywka i rozszyfrowanie japońskiej rozgrywającej. Tak zrobiły Polki podczas World Grand Prix 2007. Wówczas swoim skutecznym serwisem i szczelnym blokiem nie dały szans Azjatkom na zwycięstwo.

Po niezbyt udanych występach podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie zdecydowano się na przetasowania w japońskiej ekipie. W tegorocznej edycji World Grand Prix siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni poprowadzi nowy szkoleniowiec – Masayoshi Manabe , który zastąpił Shoichi Yanagimoto .

Przypomnijmy, że siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni były rywalkami biało-czerwonych podczas fazy grupowej Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Wówczas po zaciętej rywalizacji lepsze okazały się Azjatki, które pokonały Polki 3:2. Ta porażka zamknęła naszym zawodniczkom możliwość awansu do ćwierćfinału. Dodatkowo już w tym sezonie obie ekipy grały ze sobą w turnieju Montreux VolleyMasters oraz Piemonte Woman Cup. Jednak w tych spotkaniach górą były już podopieczne Jerzego Matlaka . Może to dobry omen przed zbliżająca się konfrontacją biało-czerwonych z Sano i spółkąCzy biało-czerwone podtrzymają zwycięską passę nad reprezentacją Japonii? A może to siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni odniosą zwycięstwo? Czy Polkom uda się ponownie rozszyfrować grę Azjatek? O tym przekonamy się już podczas pojedynku między tymi drużynami, który odbędzie się w niedzielę w Kielcach.

Skład reprezentacji Japonii na WGP 2009

1. Megumi Kurihara
2. Yuki Kawai
3. Yoshie Takeshita
4. Kaori Inoue
5. Kazuyo Mori
6. Yuko Sano
7. Hiroko Okano
8. Yuki Ishikawa
9. Mizuho Ishida
10. Yuki Shoji
11. Erika Araki
12. Saori Kimura
13. Maiko Kano
14. Masami Taniguchi
15. Koyomi Tominaga
16. Kotoe Inoue
17. Mai Yamaguchi
18. Maiko Sakashita
19. Kanari Hamaguchi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved