Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mini-sparing z Francją

Mini-sparing z Francją

fot. archiwum

W środę na treningu w Punie polscy juniorzy rozegrali krótki sparing z reprezentantami Francji. Gra kontrolna trwała jedynie dwa sety i zakończyła się remisem. Została ona rozegrana w trakcie łączonego treningu obu drużyn.

Polska rozpoczęła mecz w składzie: Drzyzga, Konarski, Jasiński, Kozłowski, Wiśniewski, Kłos, Zatorski (libero).

Początek seta jest dość nerwowy w wykonaniu biało-czerwonych. W aut atakuje Karol Kłos, nie wykorzystujemy ataku z kontry (3:1). Przy stanie 7:4 atak rywala blokują Wiśniewski i Konarski. Na pierwszej przerwie technicznej trójkolorowi prowadzą 8:5. Po czasie ataku nie kończy Kozłowski, a Francuzi ponownie udanie grają na kontrze (9:5). Nasi rywale prezentują się bardzo dobrze w obronie. Polacy mają trudności ze skończeniem piłek, z kolei akcje z kontry wyprowadzane przez naszych rywali prawie zawsze kończą się zdobyciem punktu. Po czasie wziętym przez Polskę wreszcie z lewego skrzydła punktuje Kozłowski (12:8). Kiedy w polu zagrywki staje Fabian Drzyzga Polakom udaje się odbić kilka punktów. Nasz rozgrywający posyła na stronę rywali asa serwisowego (14:11). Na drugiej przerwie technicznej biało-czerwoni tracą do Francuzów trzy punkty (16:13). Po wznowieniu gry z lewego skrzydła atakuje Kozłowski (16:14). W końcówce partii trójkolorowi zaczynają popełniać błędy, biało- czerwoni odrabiają straty (22:22). Po asowej zagrywce Drzyzgi po raz pierwszy w tej partii Polacy wychodzą na prowadzenia (22:23). Niestety przy stanie 23:23 Wiśniewski dotyka siatki. Nasz środkowy rehabilituje się jednak w kolejnej akcji skutecznie atakując ze środka (24:24). Set kończy się walką na przewagi i wygraną Polski 29:31.

Drugiego seta rozpoczynamy w składzie: Włodarczyk, Król, Kłos, Krzywiecki, Kozłowski, Polański, Zatorski (libero).Po ataku Króla i błędzie Francuzów Polacy prowadzą 0:2. Ta nieznaczna przewaga Polaków nie utrzymuje się jednak długo. Przy stanie 3:4 w aut atakuje Wojtek Kozłowski, a po chwili udanie z kontry atakują nasi rywale (6:4). Wynik na pierwszą przerwę techniczną ustanawia Łukasz Polański (7:8). Po czasie skutecznie z drugiej linii punktuje Krzywiecki (7:9), a po chwili piłkę w aut posyła atakujący Francji (7:10). Przy stanie 11:12 z piłki przechodzącej punktuje Kozłowski. Na drugiej przerwie technicznej po udanej akcji Króla biało-czerwoni prowadzą 14:16. Po przerwie obie drużyny toczą ze sobą zaciętą walkę punkt za punkt. Przy stanie 25:25 z trudnej piłki sytuacyjnej atakuje Kozłowski. Partia kończy się po raz kolejny po walce na przewagi. Tym razem wygrywają Francuzi 28:26.

Francja – Polska 1:1
(29:31, 28:26)

W meczu nie grał Mateusz Mika, który powoli dochodzi do dyspozycji po lekkiej kontuzji nogi jakiej nabawił się podczas wtorkowego treningu. Na bóle w pachwinie zaczął jednak narzekać Paweł Zatorski.

Autorką relacji jest Katarzyna Biernacka, Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved