Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Dorota Świeniewicz: Jesteśmy pozytywnie nastawione

Dorota Świeniewicz: Jesteśmy pozytywnie nastawione

fot. archiwum

W piątek startuje 17. edycja World Grand Prix. Jedyny turniej europejski odbędzie się w Kielcach. Wezmę w nim udział reprezentacje Polski, Tajlandii, Japonii oraz Holandii. Prezentujemy zapis konferencji z udziałem trenerów i kapitanów wszystkich ekipy.

Jacek Kasprzyk (Członek Zarządu PZPS): – Cieszę się, że po raz kolejny siatkówka na najwyższym światowym poziomie zawitała do Kielc. Chciałbym w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować władzom miasta Kielce za okazaną pomoc przy organizacji turnieju. Wierzę, że będziemy świadkami prawdziwie siatkarskiego święta.

Miguel Quintana (Supervisor Zawodów): – Chciałbym przywitać wszystkich i podziękować organizatorom za okazaną pomoc. Dziękuję miastu Kielce za zorganizowanie tej imprezy. Życzę państwu oglądania jak najlepszej siatkówki.

Erika Araki (kapitan reprezentacji Japonii): – Mamy nowy zespół nowego trenera, World Grand Prix będzie dla nas przetarciem przed kolejnymi zawodami.Manon Flier (Holandia): – Jesteśmy młodym zespołem z wieloma zawodniczkami, które nie miały jeszcze możliwości sprawdzić się w tak dużych turniejach. Mamy nadzieję, że zakwalifikujemy się do finałów.

Dorota Świeniewicz (Polska): – Po raz trzeci będziemy miały okazję zaprezentować się w World Grand Prix w Polsce. Jesteśmy pozytywnie nastawione i wierzę, że, w przeciwieństwie do ubiegłych lat, wygramy.

Wilavan Apinyapong (Tajlandia): – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy tu być. Będziemy starali się zagrać jak najlepiej.

Masayoshi Manabe (trener reprezentacji Japonii): – Powiem to samo co nasz kapitan. Mamy nowy zespół i postaramy się zagrać jak najlepiej.

Avital Selinger (Holandia): – Dziękuję za wspaniale przyjecie i organizację. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy tu być i pokazać na co nas stać. Będziemy starali sie dojść do najlepszej szóstki World Grand Prix. Nie będzie to łatwe z czego zdajemy sobie sprawę.

Jerzy Matlak (Polska): – W tym turnieju wszyscy chcą się zaprezentować jak najlepiej. Każdy uprzedza, że ma nowy skład nowe zawodniczki. U nas jest podobnie, niemniej jednak na pewno będziemy się starali zagrać jak najlepiej. Mam nadzieję, że dzięki takim turniejom uda nam się przygotować jak najlepiej do zbliżających się Mistrzostw Europy.

Kiattipong Radchatagriengkai (Tajlandia): – Chciałbym podziękować organizatorom za wspaniałe przyjecie. To dla nas siódmy występ w World Grand Prix i za każdym razem staramy się wypaść jak najlepiej. W tym turnieju mamy bardzo wymagających przeciwników. Ale wiadomo, że każdy chce wygrać, dlatego zrobimy wszystko, żeby tak było.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved