Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zakupy zamiast meczów

Zakupy zamiast meczów

fot. archiwum

AZS Olsztyn w końcu pozyskał nowego znaczącego sponsora i być może wróci na pozycję, na którą tyle lat ciężko pracował. Cieszą się wszyscy kibice siatkówki, nie tylko ci w Olsztynie. Firma Libra Project zdecydowała się wesprzeć olsztyńskich Akademików.

Ich wkład w budżet AZS-u to ok. 10%. Działacze z Olsztyna twierdzą, że jest to duży krok naprzód i zainteresowanie tej firmy pozytywnie wpłynie na innych potencjalnych sponsorów, na których nadal liczą. Warunkiem sponsorowania olsztynian, było odsprzedanie firmie terenów, na których Libra Project ma wybudować najnowocześniejszą galerię handlowo- rekreacyjną (o zgrozo! Trzecią!).

W Olsztynie buduje się centra handlowe, a nowej tak szumnie od lat zapowiadanej hali, jak nie było, tak nie ma. Najnowocześniejsza hala sportowo-rekreacyjne miała powstać na terenach Uniwersytetu. Tak się jednak nie stanie. Oficjalny powodem jest „zbyt gruba warstwa torfu na działce przy al. Warszawskiej". Nowa hala ma zostać wybudowana przy Uranii. Wszystko pięknie, tyle tylko, że w planach, nowa hala przy ul.Piłsudskiego będzie mogła pomieścić 6 tys. ludzi, a żeby mogły odbywać się imprezy rangi mistrzowskiej, obiekt musi pomieścić widownię na 10 tys. osób.

Tak więc organizacja mistrzostw świata w siatkówce, najprawdopodobniej nie będzie możliwa w Olsztynie.MŚ 2014 to wielka impreza i jednocześnie ogromna szansa dla tych miast, w których rozgrywki miałyby się odbyć. Ale po raz kolejny Olsztynowi wszystko wymyka się z rąk. Utrata Memoriału im. Huberta Jerzego Wagnera (niby tylko w tym roku), a teraz potencjalnego tytułu „miasta- gospodarza MŚ 2014", to kolejna wielka plama na honorze ludzi, którzy zajmują się sportem w Olsztynie.

Niestety iskierka „trzymająca przy życiu" olsztyńskich fanów siatkówki zgasła. Olsztyn ma patent na zaprzepaszczanie szans dla miasta i całego regionu. Jeśli Olsztynowi udałoby się zostać jednym z gospodarzy MŚ, miasto na pewno zarobiłoby na tym sporo pieniędzy. Przyjeżdżaliby kibice z różnych stron świata, nocowali w olsztyńskich hotelach, jadali w olsztyńskich restauracjach i robili zakupy w olsztyńskich sklepach. Poza tym kibice i siatkarze w końcu doczekaliby się nowej funkcjonalnej hali, gdzie organizacja innych imprez byłaby bardzo ułatwiona.

Gdy inny miasta inwestują w sport, gdyż jest to najtańsza forma reklamy, olsztyński ratusz inwestuje w imprezy kulturalne, które takiego pozytywnego szumu, jak ten sportowy, nie przynoszą.

Być może teraz, AZS Olsztyn nie jest już „tym" AZS-em, który budził strach u rywala, a Urania nie jest już tą dawną halą nazywaną kiedyś „ jaskinią lwa", ale siatkówka „pod postacią" AZS UWM Olsztyn nadal stanowi ważny element tego regionu. To AZS Olsztyn pisał przez lata cudowną sportową historię, której nie powstydziłby się żaden klub. Przez tyle lat bycia na szczycie, klub zasłużył chyba na halę, do której można zaprosić czołowe drużyny, chociażby na Memoriał im. Hubera Jerzego Wagnera, czy już taką wielką imprezę jaką są Mistrzostwa Świata w 2014?

Może trzeba postawić na inne inwestycje, a nie tylko na konsumpcję?

No cóż, ważne, że w końcu jakaś hala powstanie. Szkoda tylko, że nie zobaczy imprezy najwyższej rangi…

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved